Výlet do Hodonína

S žáky první třídy jsme letos na školní výlet vyrazily již 16. května. Počasí nám vydrželo do obědu a i když nás mírný déšť provázel při cestě zpět z přístaviště U Jezu v Hodoníně až na vlakové nádraží, vůbec nám to nevadilo, aspoň si všichni mohli vyvětrat své barevné pláštěnky.

Pirátská plavba nás pobavila a moc se nám líbila. Po splnění úkolů, vyzdobení obličejů a získání potřebných pomůcek z nás byli piráti a vydali jsme se lodí pro poklad. Loď jsme bránili před nepřáteli, vyzkoušeli jsme si kormidlo, ale také jsme podle mapy hledali a našli poklad, který jsme si rozdělili.

Cesta zpět vlakem sdělováním zážitků příjemně ubíhala, někteří jeli vlakem úplně poprvé v životě, jiní se zas poprvé plavili lodí.

Fotografie zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9800159

Za doprovod děkujeme paní Papayové a prababičce paní Hrušovské.

Už se těšíme na další výlet.

Mgr. Lenka Janíková a Mgr. Alena Rathúská

Deváťáci a beseda s lékárnicí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 odpoledne jsme pro naše vycházející žáky připravili dvouhodinovou besedu s vedoucí lékárny magistrou Petrou Dostálovou. Paní lékárnice se nám nejdříve

Jarní sběr papíru – 2. 5. 2024

Vážení rodiče, naše základní škola ve spolupráci s obcí Boršice pořádá ve čtvrtek 2. května 2024 plánovaný sběr papíru. V tento den od 7.45 do

Moc rádi Vás zveme na akci Hodina Země, kterou jsme museli odsouvat z důvodu nepřízně počasí. Tentokrát už snad vše vyjde a v PÁTEK 26.