Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Masterchef Boršice 2023

V pondělí a úterý (15. a 16 května) proběhla v osmých třídách kuchařská soutěž – „MasterChef Boršice 2023“. Soutěž byla uskutečněna na základě ukončení bloku vaření v hodinách pracovní výchovy. Žáci si vytvořili čtyřčlenné týmy a následně sestavili tříchodové menu. Sepsali si seznam potřebných surovin, které šli společně nakoupit. Před začátkem vaření představili odborné porotě své menu, které se skládalo z polévky, hlavního chodu a sladké tečky na závěr v podobě dezertu. Následně se pustili do přípravy jednotlivých pokrmů. Velmi důležité bylo rozdělit si ve skupině role a dodržovat časový harmonogram práce. Stejně tak museli dodržovat postupy přípravy a držet se zvolených receptů.

Po čtyřech hodinách práce následovala prezentace pokrmů, které hodnotila odborná komise. Úkolem porotců bylo zhodnotit prezentaci celé skupinky, náročnost pokrmů a v neposlední řadě chuť. Na závěr došlo k vyhlášení vítězů „Masterchef Boršic 2023“. Odměnou vítězům byla soška „Masterchef“ a diplom, který mimo jiné obdrželi také ostatní účastníci soutěže.

Bylo skvělé pozorovat pokrok, který žáci během letošního roku udělali. Zvolená menu byla velmi náročná na přípravu a žáci to opravdu zvládli na výbornou, ostatně můžete se přesvědčit sami dle složení jednotlivých menu. Také si můžete ve fotogalerii prohlédnout fotky ze soutěže i fotodokumentáž z průběhu roku pracovní výchovy.

Menu 8. A

  • Rajčatová polévka – Hamburger s hranolkami – Citronový dort
  • Česneková polévka – Vepřová kýta s opečenými bramborami – Šneci z kynutého těsta
  • Kedlubnová polévka – Kuře na paprice s těstovinami – Jablečný štrůdl – vítězné menu
  • Frankfurtská polévka – Lasagne – Ananas v kokosu

Menu 8. B

  • Zelňačka s klobásou – Hamburger s hranolkami – Palačinka s Nutellou, ovocným přelivem a domácí zmrzlinou
  • Krémová česneková polévka – Qurrito – Míša dortíky
  • Zeleninová polévka – Kuřecí stripsy s opečenými bramborami – Arašídový cheesecake
  • Gulášová polévka – Svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem – Vafle s ovocem a šlehačkou – vítězné menu

Fotogalerie 8. A: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9797799

Fotogalerie 8. B: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9797418

Fotogalerie z pracovní výchovy v průběhu roku 2023: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9032136

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v