Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Masterchef Boršice 2023

V pondělí a úterý (15. a 16 května) proběhla v osmých třídách kuchařská soutěž – „MasterChef Boršice 2023“. Soutěž byla uskutečněna na základě ukončení bloku vaření v hodinách pracovní výchovy. Žáci si vytvořili čtyřčlenné týmy a následně sestavili tříchodové menu. Sepsali si seznam potřebných surovin, které šli společně nakoupit. Před začátkem vaření představili odborné porotě své menu, které se skládalo z polévky, hlavního chodu a sladké tečky na závěr v podobě dezertu. Následně se pustili do přípravy jednotlivých pokrmů. Velmi důležité bylo rozdělit si ve skupině role a dodržovat časový harmonogram práce. Stejně tak museli dodržovat postupy přípravy a držet se zvolených receptů.

Po čtyřech hodinách práce následovala prezentace pokrmů, které hodnotila odborná komise. Úkolem porotců bylo zhodnotit prezentaci celé skupinky, náročnost pokrmů a v neposlední řadě chuť. Na závěr došlo k vyhlášení vítězů „Masterchef Boršic 2023“. Odměnou vítězům byla soška „Masterchef“ a diplom, který mimo jiné obdrželi také ostatní účastníci soutěže.

Bylo skvělé pozorovat pokrok, který žáci během letošního roku udělali. Zvolená menu byla velmi náročná na přípravu a žáci to opravdu zvládli na výbornou, ostatně můžete se přesvědčit sami dle složení jednotlivých menu. Také si můžete ve fotogalerii prohlédnout fotky ze soutěže i fotodokumentáž z průběhu roku pracovní výchovy.

Menu 8. A

  • Rajčatová polévka – Hamburger s hranolkami – Citronový dort
  • Česneková polévka – Vepřová kýta s opečenými bramborami – Šneci z kynutého těsta
  • Kedlubnová polévka – Kuře na paprice s těstovinami – Jablečný štrůdl – vítězné menu
  • Frankfurtská polévka – Lasagne – Ananas v kokosu

Menu 8. B

  • Zelňačka s klobásou – Hamburger s hranolkami – Palačinka s Nutellou, ovocným přelivem a domácí zmrzlinou
  • Krémová česneková polévka – Qurrito – Míša dortíky
  • Zeleninová polévka – Kuřecí stripsy s opečenými bramborami – Arašídový cheesecake
  • Gulášová polévka – Svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem – Vafle s ovocem a šlehačkou – vítězné menu

Fotogalerie 8. A: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9797799

Fotogalerie 8. B: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9797418

Fotogalerie z pracovní výchovy v průběhu roku 2023: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9032136

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,