Masterchef Boršice 2023

V pondělí a úterý (15. a 16 května) proběhla v osmých třídách kuchařská soutěž – „MasterChef Boršice 2023“. Soutěž byla uskutečněna na základě ukončení bloku vaření v hodinách pracovní výchovy. Žáci si vytvořili čtyřčlenné týmy a následně sestavili tříchodové menu. Sepsali si seznam potřebných surovin, které šli společně nakoupit. Před začátkem vaření představili odborné porotě své menu, které se skládalo z polévky, hlavního chodu a sladké tečky na závěr v podobě dezertu. Následně se pustili do přípravy jednotlivých pokrmů. Velmi důležité bylo rozdělit si ve skupině role a dodržovat časový harmonogram práce. Stejně tak museli dodržovat postupy přípravy a držet se zvolených receptů.

Po čtyřech hodinách práce následovala prezentace pokrmů, které hodnotila odborná komise. Úkolem porotců bylo zhodnotit prezentaci celé skupinky, náročnost pokrmů a v neposlední řadě chuť. Na závěr došlo k vyhlášení vítězů „Masterchef Boršic 2023“. Odměnou vítězům byla soška „Masterchef“ a diplom, který mimo jiné obdrželi také ostatní účastníci soutěže.

Bylo skvělé pozorovat pokrok, který žáci během letošního roku udělali. Zvolená menu byla velmi náročná na přípravu a žáci to opravdu zvládli na výbornou, ostatně můžete se přesvědčit sami dle složení jednotlivých menu. Také si můžete ve fotogalerii prohlédnout fotky ze soutěže i fotodokumentáž z průběhu roku pracovní výchovy.

Menu 8. A

• Rajčatová polévka – Hamburger s hranolkami – Citronový dort
  • Česneková polévka – Vepřová kýta s opečenými bramborami – Šneci z kynutého těsta
  • Kedlubnová polévka – Kuře na paprice s těstovinami – Jablečný štrůdl – vítězné menu