Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Turnaj v přehazované dívek – II.stupeň

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 jsme se s naším dívčím týmem vydali do sportovní haly ZŠ Tupesy, kde se odehrával již tradiční turnaj v přehazované dívek II.stupně. Čekaly nás 4 zápasy proti týmům ze ZŠ Velehrad, ZŠ Tupesy, ZŠ a MŠ Buchlovice a ZŠ a MŠ Osvětimany. Úvodní ranní zápas proti Velehradu byl pro nás zahřívací a musel jsme přepnout z „režimu spánku“. Další zápasy již proběhly v pěkném tempu a 2 z nich byly opravdu vyrovnané až do závěrečného hvizdu. Bohužel se nám nepodařilo v žádném zápase uspět, a tak jsme turnaj zakončili na 5. místě.

Holky však podaly pěkné výkony, povzbuzovaly se a rvaly se o každý bod. Zaslouží si tedy pochvalu za poctivý přístup k celému turnaji a dobré atmosféře v týmu. Několik fotografií z turnaje naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v