Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Sportovní den 2. stupně

Středeční dopoledne 28. června 2023 se neslo v duchu sportovního zápolení. Pro žáky druhého stupně bylo připraveno 5 stanovišť s převážně netradičními sporty: frisbee, kin-ball, softball, basketbal a pétanque. Doplňkovou disciplínou byla hra spike-ball a kubb. Družstva byla sestavena napříč ročníky a o jejich složení rozhodl náhodný los žáků. Pro 3 vítězné družstva byly připraveny sladké odměny.

  1. Místo: Tomášů D., Vavřiník A., Křápek V., Kolářová A., Zahradníková T., Buršová T., Kostka J.
  2. Místo: Hrobař T., Maleček T., Mikula V., Jurčík O., Vanda M., Železník T., Bosák T.
  3. Místo: Gabrielová T., Mikulová V., Jarošová D., Vaculíková E., Výstup M., Železník V., Mlčáková E., Křápková N.

Během celého dopoledne se žáci navzájem povzbuzovali a díky tomu podali všichni své nejlepší výkony.

Na závěr dopoledního programy proběhly exhibiční utkání mezi deváťáky a učiteli ve dvou sportech – florbal a přehazovaná, což je každoroční tradice a zároveň krásné ukončení sportovního dne. Letos byli učitelé úspěšnějším týmem v obou sportech.

Fotografie

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,