SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo.

V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných situacích a jak předcházet fyzickému napadení. Naučili se způsoby, jak upozornit potencionálního násilníka, že se jim jeho jednání nelíbí.  Vyzkoušeli si obranná gesta, která by měla agresora zastrašit a snažili se i o trénink komunikačních dovedností s takovou osobou. Rovněž si vyzkoušeli svou fyzickou zdatnost. Věřím, že tento kurz byl pro žáky velkým přínosem v rámci prevence.

Foto zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10712259

Projekt “ Sebeobrana pro základní školy – bezpečnost nade vše II. “ je spolufinacován Zlínským krajem.

Mgr. Veronika Sedlářová

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr