Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Školní výlet do Moravského krasu

Žáci 2. a 3. třídy dnes podnikli výlet do Moravského krasu. Děti měly možnost poznat, že se nejedná jenom o krasové podzemí, ale také o nádhernou přírodu a skvělý vzduch. Seznámili se, jak vznikají jeskyně, krápníky, kudy teče podzemní říčka Punkva.
Naším hlavním cílem byly Punkevní a Kateřinská jeskyně. Nejprve jsme se svezli vláčkem od parkoviště k Punkevním jeskyním. Zde jsme posvačili a poté se vydali na komentovanou prohlídku Punkevních jeskyní spojenou s plavbou na lodičkách a s obdivováním propasti Macocha. Po obědové pauze nás vláček převezl k Domu přírody Moravského krasu. Zde se děti skvěle vydováděly v přírodním parku. Potom následovala prohlídka Kateřinské jeskyně. Zde jsme kromě krápníků obdivovali i netopýry, kteří tu mají přes zimu svá útočiště. No a poté jsme se vydali na parkoviště a hurá domů!!!!

Výlet se nám všem moc líbil!!!

Jeskyně, vláček i plavba na lodičkách byly skvělé!!!   Děti mimo jiné také!   

 

Foto: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9856257

 

Mgr. Lenka Vavrušová, Mgr. Zuzana Kotačková, Mgr. Alena Knapová

 

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s