Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách (šplh, wall-ball, skok přes švihadlo, sed-lehy, shyby/výdrž ve shybu, skok z místa). Soupeři nám byli žáci z Osvětiman, Buchlovic, Velehradu a Tupes. Naši žáci si vedli v jednotlivých disciplínách na výbornou. Adéla Janíková vyhrála disciplínu – skok přes švihadlo, kdy se jí za minutu podařilo celkem 162 přeskoků. Celkově v součtu všech disciplín obsadila krásné druhé místo. Kryštof Jurčík ovládl hned několik disciplín. Zvítězil ve šplhu na tyči (3,90 s), ve shybech (16) a ve wall-ballu (30/za minutu). Celkově v součtu všech disciplín se stal jasným vítězem. Vyhlášen byl také nejlepší tým děvčat a chlapců v součtu všech disciplín. Dívky se ve složení – Adéla Janíková, Adriana Pfefferová, Amálie Bruštíková a Eva Vaculíková umístily na třetím místě.  Chlapci ve složení – Kryštof Jurčík, Vojtěch Mazura, Vojtěch Křápek a Marek Kočař celou soutěž ovládli a stali se vítězi.

Fotografie: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/11282886

Děkuji všem za předvedené výkony.

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství