Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Projektový jablečný den

V pátek 13.10. žáci obou druhých tříd spolupracovali  v rámci projektového jablečného dne. Využili jsme školní kuchyňku, kde jsme si připravili štrůdl neboli jablečný závin. Až na malé drobnosti se všichni se škrabkou i struhadlem poprali dobře. Vyzkoušeli si, že nejenom příprava, ale i úklid je důležitý a ve skupinkách spolupracovali. Než závin vychladl a mohli jsme ho ochutnávat, plnili jsme zajímavé úkoly, vytvářeli látkové jablíčko, i s jablíčky počítali. Po výborné ochutnávce jsme si přečetli pohádku Kouzelná jablka. Na závěr obdrželi jako památku na tento den jablíčko na krk vytvořené 3D tiskem. Za tisk děkujeme panu učiteli Dudovi.

Den se nám moc líbil a rádi bychom si takový den zopakovali.

Fotografie budeme postupně přidávat a najdete zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10489134

 

Třídní učitelky 2.A, 2.B

 

 

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale