Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Profesní příprava – nový školní předmět

V letošním školním roce čeká na deváťáky nový školní předmět nazvaný Profesní příprava. Setkáváme se 1x týdně v odpoledních hodinách, abychom se bavili o budoucím vzdělávání, našich budoucích školách a třeba i o možném budoucím povolání. Společně se budeme snažit porozumět všem možných povoláním, která na základě dotazníků či jiných aktivit se jeví jako vhodné pro jednotlivé žáky. Najdeme si cestu, jak ke svému povolání dojít, kde se na to dá studovat, co všechno to bude stát a co všechno bude muset člověk obětovat, aby svého cíle dosáhl. Náplní předmětu je ovšem i praktická stránka, proto budeme něco i vlastnoručně vyrábět, navštívíme určité firmy nebo pracoviště, pozveme si zástupce některých profesí na besedu nebo navštívíme dobrovolníky v rámci projektu Den pro školu, kteří nabídnou své zkušenosti z určitých oborů. A jako první ochutnávku našich aktivit vám chceme ukázat, jak jsme se popasovali s vyřezáváním dřevěných dýní pro naši obec. Ve školních dílnách jsme z dřevotřísky řezali dýně a pak je brousili, následně je sedmáci natřou barvami a výsledek naší společné práce uvidíte jako výzdobu naší obce. Ve fotogalerii zde vám rádi ukážeme naše snažení.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v