Patronátní a prvostupňová akce ke Dni stromů

Ve středu 16. listopadu si žáci „parlamenťáci“ na školní zahradě nachystali pro žáky 1. stupně 11 stanovišť s nejrůznějšími úkoly ke Dni stromů.

Prvňáčkům pomáhali jejich patroni z páté třídy. Každý žák dostal svou kartičku, na kterou po splnění stanoviště získal tiskátko. Na konci se žákům ukázala tajenka z písmen. Žáci osmé třídy upekli nádherné voňavé linecké cukroví ve tvaru dýně, které všem moc chutnalo. Všechna stanoviště byla pěkně nachystána, ale nejvíce se žákům líbilo stanoviště s ochutnávkou.

Fotografie si můžete prohlédnout zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9153643

Poděkování patří žákům 5. třídy jako patronům prvňáčků s paní učitelkou Mgr. Janou Habartovou, paní učitelce Mgr. Zuzaně Kotačkové se školním parlamentem, kteří tuto skvělou akci naplánovali a zorganizovali. Bylo to skvělé, těšíme se na další akci!

Za kolektiv učitelek I. stupně Mgr. Alena Rathúská

Mikuláš 2022

V pondělí nás tradičně jako každý rok navštívila známá trojice – Mikuláš, čert a anděl. Zavítali do všech tříd prvního i druhého stupně a nezapomněli ani

Mikulášský jarmark 2022

Podzim se v pracovní a výtvarné výchově nesl v duchu velkých příprav na Mikulášský jarmark. Žáci spolu se svými učiteli vymýšleli a vytvářeli nejrůznější výrobky z různých materiálů.

Slavnost slabikáře

Ve čtvrtek 24. 11. v  1. A i 1. B proběhla Slavnost slabikáře. Den začal ukázkovou hodinou pro rodiče i prarodiče v obou třídách, kde