Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Patronátní a prvostupňová akce ke Dni stromů

Ve středu 16. listopadu si žáci „parlamenťáci“ na školní zahradě nachystali pro žáky 1. stupně 11 stanovišť s nejrůznějšími úkoly ke Dni stromů.

Prvňáčkům pomáhali jejich patroni z páté třídy. Každý žák dostal svou kartičku, na kterou po splnění stanoviště získal tiskátko. Na konci se žákům ukázala tajenka z písmen. Žáci osmé třídy upekli nádherné voňavé linecké cukroví ve tvaru dýně, které všem moc chutnalo. Všechna stanoviště byla pěkně nachystána, ale nejvíce se žákům líbilo stanoviště s ochutnávkou.

Fotografie si můžete prohlédnout zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9153643

Poděkování patří žákům 5. třídy jako patronům prvňáčků s paní učitelkou Mgr. Janou Habartovou, paní učitelce Mgr. Zuzaně Kotačkové se školním parlamentem, kteří tuto skvělou akci naplánovali a zorganizovali. Bylo to skvělé, těšíme se na další akci!

 

                                                         Za kolektiv učitelek I. stupně Mgr. Alena Rathúská

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,