Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Návštěva 8. tříd v truhlářské dílně SOŠG

Žáci 8.A a 8.B v rámci projektu navštívili truhlářskou dílnu odloučeného pracoviště Mojmír Střední odborné školy a gymnázia Staré Město. Aby nepřišli jen na „dívanou“, každý si také řemeslo vyzkoušel. Učni odborného výcviku oboru truhlář si pro žáky připravili výrobu přepravné bedýnky. V průběhu celého dopoledne každý brousil, piloval, vrtal, šrouboval, stloukal …. a snažil se svůj výrobek přivést k úplné dokonalosti. Ne každý se s nářadím, které jim k výrobě sloužilo setkal, a tak měl možnost si vyzkoušet něco nového.

Svou snahou a šikovností, si naši žáci zasloužili velkou pochvalu od učitele odborného výcviku, který byl s jejich přístupem k rukodělné práci a samotným výrobkem velmi spokojen.

Děkujeme za možnost zúčastnit se projektu SOŠG Staré Město a těšíme se na další návštěvu, která bude žáky stejného ročníku čekat ještě v tomto roce v dílnách pro výuku kovo oborů a automechaniků.

Jak se našim žákům dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii zde.

Další příspěvky