Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Návštěva 8. tříd v truhlářské dílně SOŠG

Žáci 8.A a 8.B v rámci projektu navštívili truhlářskou dílnu odloučeného pracoviště Mojmír Střední odborné školy a gymnázia Staré Město. Aby nepřišli jen na „dívanou“, každý si také řemeslo vyzkoušel. Učni odborného výcviku oboru truhlář si pro žáky připravili výrobu přepravné bedýnky. V průběhu celého dopoledne každý brousil, piloval, vrtal, šrouboval, stloukal …. a snažil se svůj výrobek přivést k úplné dokonalosti. Ne každý se s nářadím, které jim k výrobě sloužilo setkal, a tak měl možnost si vyzkoušet něco nového.

Svou snahou a šikovností, si naši žáci zasloužili velkou pochvalu od učitele odborného výcviku, který byl s jejich přístupem k rukodělné práci a samotným výrobkem velmi spokojen.

Děkujeme za možnost zúčastnit se projektu SOŠG Staré Město a těšíme se na další návštěvu, která bude žáky stejného ročníku čekat ještě v tomto roce v dílnách pro výuku kovo oborů a automechaniků.

Jak se našim žákům dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii zde.

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách