Okrskové kolo recitační soutěže

Dne 8.3.2024 se konalo ve Starém Městě okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo šest žáků z 1.stupně a jedna žákyně z 2.stupně, kteří postoupili ze školního kola: Ondřej Burda (1.A), Sofie Grebeňová (1.B), Liliana Knapová (2.B), Vanesa Klučková (3. třída), Matyáš Kolaja (4.třída), Stela Tomášů (5.A) a Klára Pernicová (8.třída)

Všichni žáci 1. stupně byli velmi nervózní, neboť pro většinu to bylo první vystoupení před cizími lidmi. Ale letos v porotě zasedla magistra Strašáková ze ZUŠ Uh. Hradiště, která vede literárně-dramatický kroužek i na naší škole a na začátek recitační soutěže si se žáky dala rozcvičku a uvolnění mluvidel a všichni žáci se tak i uvolnili od stresu.

Soutěžili jsme ve čtyřech kategoriích. Recitační výkony všech našich žáků byly výborné, ale bohužel letos byla konkurence hodně velká a tak se žákům z 1. stupně nepodařilo probojovat do dalšího kola. Nicméně zvláštní uznání od poroty získaly Vanesa Klučková a Stela Tomášů, které jen o kousek utekl postup do dalšího kola.

Za 2. stupeň nás reprezentovala Klára Pernicová, která si za svůj recitační výkon zasloužila postup do okresního kola. Moc ji gratulujeme a budeme držet palce v okresním kole, které se bude konat 20.3.2024.

Po cestě ze soutěže jsme se ještě se žáky 1. stupně zastavili na workoutovém hřišti, kde si žáci chvilku zacvičili a odreagovali se.

Všem reprezentujícím žákům děkujeme a holkám gratulujeme k zvláštnímu uznání od poroty a Klárce za postup do dalšího kola.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii:

Mgr. Knapová Alena

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách