Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Okrskové kolo recitační soutěže

Dne 8.3.2024 se konalo ve Starém Městě okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo šest žáků z 1.stupně a jedna žákyně z 2.stupně, kteří postoupili ze školního kola: Ondřej Burda (1.A), Sofie Grebeňová (1.B), Liliana Knapová (2.B), Vanesa Klučková (3. třída), Matyáš Kolaja (4.třída), Stela Tomášů (5.A) a Klára Pernicová (8.třída)

Všichni žáci 1. stupně byli velmi nervózní, neboť pro většinu to bylo první vystoupení před cizími lidmi. Ale letos v porotě zasedla magistra Strašáková ze ZUŠ Uh. Hradiště, která vede literárně-dramatický kroužek i na naší škole a na začátek recitační soutěže si se žáky dala rozcvičku a uvolnění mluvidel a všichni žáci se tak i uvolnili od stresu.

Soutěžili jsme ve čtyřech kategoriích. Recitační výkony všech našich žáků byly výborné, ale bohužel letos byla konkurence hodně velká a tak se žákům z 1. stupně nepodařilo probojovat do dalšího kola. Nicméně zvláštní uznání od poroty získaly Vanesa Klučková a Stela Tomášů, které jen o kousek utekl postup do dalšího kola.

Za 2. stupeň nás reprezentovala Klára Pernicová, která si za svůj recitační výkon zasloužila postup do okresního kola. Moc ji gratulujeme a budeme držet palce v okresním kole, které se bude konat 20.3.2024.

Po cestě ze soutěže jsme se ještě se žáky 1. stupně zastavili na workoutovém hřišti, kde si žáci chvilku zacvičili a odreagovali se.

Všem reprezentujícím žákům děkujeme a holkám gratulujeme k zvláštnímu uznání od poroty a Klárce za postup do dalšího kola.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii:

https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/11170779

Mgr. Knapová Alena

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách