Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Noc s Andersenem

O pár dní později, než ve většině knihoven, škol a jiných institucí, proběhla Noc s Andersenem i na ZŠ Františka Horenského v Boršicích. Letos se dvěma poprvé. Jedním z nich je nocování v nově zrekonstruované budově školy a druhým z nich je účast všech žáků 1. stupně se svými učiteli i asistenty. Tato noc proběhla ve spolupráci s místní knihovnou a Obecním úřadem Boršice. Všem za přípravu a účast tímto děkujeme. Nejen prvňáčci se měli možnost podívat do staré budovy školy, která původně sloužila pro 2. stupeň, ale i mnozí učitelé si prošli prostory, o kterých ani nevěděli, že ve škole byly. V této budově žáci po skupinách plnili různé úkoly, prvňáčci v rámci patronátu, setkali se s Bedřichem Benešem Buchlovanem, dánskou královnou a postavou z Andersenovy pohádky, cínovým vojáčkem. Po splnění všech úkolů následovalo setkání s panem Andersenem, které bylo kouzelné a tajemné a na děti i učitele dýchla atmosféra starodávných časů. Žáci měli možnost v rámci tohoto programu  vystoupat po schodech do zvonice, kde je čekal svatý Václav. Po prohlídce a seznámení se zvony a jejich jmény si mohl každý žák po pasování na tento zvon zazvonit. Po návratu do školy následoval program tříd. Prvňáčci se svými patrony četli pohádku a plnili různé zábavné úkoly např. vytvářeli nové šaty pro císaře. Také nechyběla pohádka na dobrou noc. Po společné noci a snídani se žáci věnovali zážitkům a velikonočnímu vytváření.

Přeji všem příjemné velikonoční svátky a děkuji všem zúčastněným za zdařilou akci.

Odkaz na fotogalerii:https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9621088

Mgr. Lenka Janíková

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v