Návštěva zahraničních studentů Youth 4 Impact

Ve dnech 22. 1. 2024 – 26. 1. 2024 mohli žáci potkat na chodbách naší školy zahraniční studenty, kteří k nám přijeli v rámci projektu Youth 4 Impact. Tito studenti k nám zavítali z těchto zemí: Ferdinand Reineke z Německa, z Gruzie nás navštívila Ano Matitaishvili, z Indonésie Laura Katherine Nainggolan  a poslední členkou byla Baebreath Wang z Taiwanu. Žáci si mohli vyzkoušet, jak jsou zdatní v komunikaci v cizím jazyce a to jak v anglickém, tak i v německém. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o kultuře, tradicích a zvycích těchto zemí. Zvídaví žáci se mohli zeptat na cokoliv, co je zajímalo o daných zemích a vyzkoušeli si různé aktivity, které si pro ně studenti připravili (např. závody na kokosech, naučit se jíst hůlkami, oblékání si tradičního oblečení z Indonésie, hra na píšťalky, tradiční malbu, či si zkusit napsat své jméno  ve znakovém písmě.) Návštěva zahraničních studentů nám otevřela dveře k porozumění, toleranci a prohloubila spolupráci napříč kulturami. Přinesla mnoho nových poznatků, zkušeností, ale hlavně přátelství a zážitky, na které budeme všichni rádi s úsměvem vzpomínat.

Zde je odkaz na fotogalerii: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10989759#check-duplicates

Marie Mrvová

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém