Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Návštěva zahraničních studentů Youth 4 Impact

Ve dnech 22. 1. 2024 – 26. 1. 2024 mohli žáci potkat na chodbách naší školy zahraniční studenty, kteří k nám přijeli v rámci projektu Youth 4 Impact. Tito studenti k nám zavítali z těchto zemí: Ferdinand Reineke z Německa, z Gruzie nás navštívila Ano Matitaishvili, z Indonésie Laura Katherine Nainggolan  a poslední členkou byla Baebreath Wang z Taiwanu. Žáci si mohli vyzkoušet, jak jsou zdatní v komunikaci v cizím jazyce a to jak v anglickém, tak i v německém. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o kultuře, tradicích a zvycích těchto zemí. Zvídaví žáci se mohli zeptat na cokoliv, co je zajímalo o daných zemích a vyzkoušeli si různé aktivity, které si pro ně studenti připravili (např. závody na kokosech, naučit se jíst hůlkami, oblékání si tradičního oblečení z Indonésie, hra na píšťalky, tradiční malbu, či si zkusit napsat své jméno  ve znakovém písmě.) Návštěva zahraničních studentů nám otevřela dveře k porozumění, toleranci a prohloubila spolupráci napříč kulturami. Přinesla mnoho nových poznatků, zkušeností, ale hlavně přátelství a zážitky, na které budeme všichni rádi s úsměvem vzpomínat.

Zde je odkaz na fotogalerii: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10989759#check-duplicates

 

Marie Mrvová

 

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale