Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Indiánská výprava na rozloučenou

Indiánská výprava na rozloučenou

Ve dnech 2.9. a 3.9. se tři indiánské kmeny Indiánská pérka, Spálené sekerky a Ukrutní indiáni vydaly na výpravu ke „Stříbrnému jezeru“.

Každý kmen si vyrobil svou indiánskou vlajku, rozdělal oheň a uvařil na něm polévku, plavil se na „kánoji po Stříbrném jezeře“ a hledal pera vzácného ptáka Tingita na čelenku starého náčelníka. Také se vydaly na lov „tatanky“, kterého nakonec usmrtily svými šípy.

U večerního ohně přivítaly „radu starších“ a vysílaly své prosby k Velikému Manitouovi, když „kouřily dýmku míru“.

V noci prokázaly svou odvahu a vyluštily poselství stařičkého Klekí Petry. Nejlepší bojovníci byli na konci výpravy odměněni a všichni indiáni získali pamětní listinu od náčelníka.

Příjemně unaveni, plni zážitků a šťastní, že během výpravy krásně svítilo sluníčko se rudí bratři vrátili do svých domovů.

Indiánská výprava na rozloučenou | Zonerama.com

Mgr. Ivana Uhlířová

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách