Indiánská výprava na rozloučenou

Ve dnech 2.9. a 3.9. se tři indiánské kmeny Indiánská pérka, Spálené sekerky a Ukrutní indiáni vydaly na výpravu ke „Stříbrnému jezeru“.

Každý kmen si vyrobil svou indiánskou vlajku, rozdělal oheň a uvařil na něm polévku, plavil se na „kánoji po Stříbrném jezeře“ a hledal pera vzácného ptáka Tingita na čelenku starého náčelníka. Také se vydaly na lov „tatanky“, kterého nakonec usmrtily svými šípy.

U večerního ohně přivítaly „radu starších“ a vysílaly své prosby k Velikému Manitouovi, když „kouřily dýmku míru“.

V noci prokázaly svou odvahu a vyluštily poselství stařičkého Klekí Petry. Nejlepší bojovníci byli na konci výpravy odměněni a všichni indiáni získali pamětní listinu od náčelníka.

Příjemně unaveni, plni zážitků a šťastní, že během výpravy krásně svítilo sluníčko se rudí bratři vrátili do svých domovů.

Indiánská výprava na rozloučenou | Zonerama.com

Mgr. Ivana Uhlířová

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách