Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Futsalový turnaj II.stupně

Dne 29. 9. 2022 se po pauze opět konal oblíbený futsalový turnaj chlapců II. stupně s názvem „O pohár ředitele školy“. Turnaje se letos zúčastnili 4 školní týmy: ZŠ Tupesy, ZŠ Velehrad, ZŠ Osvětimany a domácí pořadatel ZŠ Boršice. Hrálo se systémem každý s každým a první dva celky po základní části postupovaly do finále, týmy na 3. a 4. místě hráli o „bronzovou“ třetí pozici.

Naši chlapci turnaj dobře nastartovali výhrou 2:1 nad ZŠ Tupesy, poté ale přišly porážky se ZŠ Velehrad 2:4 a 2:4 se ZŠ Osvětimany. Po základní části obsadili konečné 3. místo, které jim zaručilo zápas o bronz. V něm však bohužel nestačili na ZŠ Tupesy v poměru 0:4. Finále pak nabídlo kanonádu od ZŠ Velehrad, která zdolala ZŠ Osvětimany se skóre 9:2. Každý tým si odnesl věcné ceny a byli vyhlášeni i nejlepší brankář turnaje (Samuel Horký – ZŠ Tupesy) a střelec turnaje (Antonín Slavík – ZŠ Velehrad).

Náš tým podával celý turnaj bojovné výkony a za to patří klukům velké poděkování. Čekají nás další sportovní turnaje, kde věříme, že budeme úspěšní. Fotografie z akce naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda a Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,