Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Futsalový turnaj II.stupně

Dne 29. 9. 2022 se po pauze opět konal oblíbený futsalový turnaj chlapců II. stupně s názvem „O pohár ředitele školy“. Turnaje se letos zúčastnili 4 školní týmy: ZŠ Tupesy, ZŠ Velehrad, ZŠ Osvětimany a domácí pořadatel ZŠ Boršice. Hrálo se systémem každý s každým a první dva celky po základní části postupovaly do finále, týmy na 3. a 4. místě hráli o „bronzovou“ třetí pozici.

Naši chlapci turnaj dobře nastartovali výhrou 2:1 nad ZŠ Tupesy, poté ale přišly porážky se ZŠ Velehrad 2:4 a 2:4 se ZŠ Osvětimany. Po základní části obsadili konečné 3. místo, které jim zaručilo zápas o bronz. V něm však bohužel nestačili na ZŠ Tupesy v poměru 0:4. Finále pak nabídlo kanonádu od ZŠ Velehrad, která zdolala ZŠ Osvětimany se skóre 9:2. Každý tým si odnesl věcné ceny a byli vyhlášeni i nejlepší brankář turnaje (Samuel Horký – ZŠ Tupesy) a střelec turnaje (Antonín Slavík – ZŠ Velehrad).

Náš tým podával celý turnaj bojovné výkony a za to patří klukům velké poděkování. Čekají nás další sportovní turnaje, kde věříme, že budeme úspěšní. Fotografie z akce naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda a Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v