Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze v Uherskohradišťské nemocnici

V loňském školním roce se naši letošní deváťáci zúčastnili besedy se zástupcem Uherskohradišťské nemocnice, Davidem Vackem, kde jim při prezentaci možnosti studia zdravotnických oborů byla přislíbena exkurze do UH nemocnice. Ta proběhla v letošním školním roce ve čtvrtek 13. října 2022. Zájem o exkurzi projevilo 6 deváťáček a 2 osmačky. Společně s dalšími adepty studia zdravotnických oborů z dalších škol našeho okresu jsme strávili příjemné dopoledne prohlídkou Hematologického oddělení, Dětského oddělení a třešničkou byla návštěva centrály potrubní pošty, kde jsme si také vyzkoušeli poslat pozdrav. Dále jsme měli krátkou přednášku o hygieně rukou spojenou s možností prohlédnout si pod speciální lampou naše dezinfikované ruce, dostali jsme malé občerstvení a celkově jsme se mohli seznámit s provozem nemocnice. Děkujeme všem organizátorům za milé přijetí a možnost strávit poučný čas u jednoho z největších zaměstnavatelů v našem regionu. Ve fotogalerii zde naleznete spoustu fotek.

Mgr. Radim Zapletal

Ještě přidáváme názory zúčastněných žáků:

Sára a Monika: Exkurze se nám moc líbila, bylo to velice zajímavé a záživné. Uvažujeme že podáme přihlášku na některou ze zdravotních škol.

Tereza P.: Exkurze do nemocnice se mi líbila a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Nejvíce s mi zamlouvalo dětské oddělení, ale na druhou stranu mě exkurze upevnila v tom, že mezi lékaři pracovat nechci, nebo alespoň zatím se na zdravotní školu chystat nebudu.

Katka: Prohlídka nemocnice a ochota personálu se mi líbila. Nejvíce mě zaujala Hematologie a dětské oddělení. Prohlídka nemocnice mi pomohla k výběru střední školy.

Martina: Prohlídka nemocnice a ochota personálu se mi líbila. Nejvíce mě zaujala Hematologie a trubní pošta. Vzhled nemocnice a vybavení bylo super. Trochu mě mrzelo, že jsme neviděli chirurgii, ale přesto mi to pomohlo vybrat školu.

Alice: Prohlídka nemocnice a ochota personálu se mi líbila. Nejvíce se mě zaujalo dětské oddělení. Prohlídka nemocnice mi pomohla při výběru školy.

Nela: Exkurze v nemocnici byla fajn ,ale myslím že až na tu podzemní poštu a jak to chodí na hematologie jsem se nic nového nedozvěděla + to nebylo moc dlouhé.

Karolína: Exkurze mě moc nezaujala. Myslela jsem si, že nám ukážou víc než dvě oddělení.

Další příspěvky

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství