Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze v Uherskohradišťské nemocnici

V loňském školním roce se naši letošní deváťáci zúčastnili besedy se zástupcem Uherskohradišťské nemocnice, Davidem Vackem, kde jim při prezentaci možnosti studia zdravotnických oborů byla přislíbena exkurze do UH nemocnice. Ta proběhla v letošním školním roce ve čtvrtek 13. října 2022. Zájem o exkurzi projevilo 6 deváťáček a 2 osmačky. Společně s dalšími adepty studia zdravotnických oborů z dalších škol našeho okresu jsme strávili příjemné dopoledne prohlídkou Hematologického oddělení, Dětského oddělení a třešničkou byla návštěva centrály potrubní pošty, kde jsme si také vyzkoušeli poslat pozdrav. Dále jsme měli krátkou přednášku o hygieně rukou spojenou s možností prohlédnout si pod speciální lampou naše dezinfikované ruce, dostali jsme malé občerstvení a celkově jsme se mohli seznámit s provozem nemocnice. Děkujeme všem organizátorům za milé přijetí a možnost strávit poučný čas u jednoho z největších zaměstnavatelů v našem regionu. Ve fotogalerii zde naleznete spoustu fotek.

Mgr. Radim Zapletal

Ještě přidáváme názory zúčastněných žáků:

Sára a Monika: Exkurze se nám moc líbila, bylo to velice zajímavé a záživné. Uvažujeme že podáme přihlášku na některou ze zdravotních škol.

Tereza P.: Exkurze do nemocnice se mi líbila a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Nejvíce s mi zamlouvalo dětské oddělení, ale na druhou stranu mě exkurze upevnila v tom, že mezi lékaři pracovat nechci, nebo alespoň zatím se na zdravotní školu chystat nebudu.

Katka: Prohlídka nemocnice a ochota personálu se mi líbila. Nejvíce mě zaujala Hematologie a dětské oddělení. Prohlídka nemocnice mi pomohla k výběru střední školy.

Martina: Prohlídka nemocnice a ochota personálu se mi líbila. Nejvíce mě zaujala Hematologie a trubní pošta. Vzhled nemocnice a vybavení bylo super. Trochu mě mrzelo, že jsme neviděli chirurgii, ale přesto mi to pomohlo vybrat školu.

Alice: Prohlídka nemocnice a ochota personálu se mi líbila. Nejvíce se mě zaujalo dětské oddělení. Prohlídka nemocnice mi pomohla při výběru školy.

Nela: Exkurze v nemocnici byla fajn ,ale myslím že až na tu podzemní poštu a jak to chodí na hematologie jsem se nic nového nedozvěděla + to nebylo moc dlouhé.

Karolína: Exkurze mě moc nezaujala. Myslela jsem si, že nám ukážou víc než dvě oddělení.

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v