Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Atletické závody Velehrad

Dne 12.10.2022 jsme se s žáky 1. stupně vydali na Atletické závody, které pořádala Základní škola Velehrad. Žáci se museli utkat s týmy ze ZŠ Tupesy, ZŠ Buchlovice, ZŠ Osvětimany a ZŠ Velehrad. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 50m, hod medicinbalem z místa, skok daleký, běh 300m a jako poslední nás čekala štafeta 4x 150m. Za mladší dívky (1.-3. třída) nás reprezentovali B. Bruštíková, L. Drábková, B. Petříková a V. Halabrinová, za starší dívky (4.-5.třída) B. Latinová, G. Nečasová, Z. Jurčíková, A. Čumová, za mladší chlapce (1.-3. třída) K. Gabriel, M. Frýbort, D. Frýbort, M. Kolaja, a starší chlapci (4.-5. třída) D. Horka, O. Pavelka, L. Hanáček, J. Kroča. Mladším děvčatům se podařilo vybojovat 3.místo ve štafetě. Mladším chlapcům uteklo tak tak 1.místo, nakonec se museli spokojit se stříbrným – 2.místem. Obě kategorie běželi poprvé štafetu, takže to pro ně byl velký úspěch. Starší chlapci nás nenechali čekat a přidali se s 3.místem opět za štafetu. Ačkoli starší dívky podaly výborné výkony a snažily se, na ocenění bohužel nedosáhly. Poté následovalo ocenění jednotlivých žáků v ostatních sportovních disciplínách:
1.místo v kategorii mladších žáků získal Kryštof Gabriel
3.místo v kategorii mladších žáků získal Daniel Frýbort
2.místo v kategorii starších žáků získal Ondřej Pavelka
Děkujeme všem zúčastněným žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy! 😊

Odkaz na fotky: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9013024#check-duplicates

Asistentka Marie Mrvová

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v