Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Atletické závody Velehrad

Dne 12.10.2022 jsme se s žáky 1. stupně vydali na Atletické závody, které pořádala Základní škola Velehrad. Žáci se museli utkat s týmy ze ZŠ Tupesy, ZŠ Buchlovice, ZŠ Osvětimany a ZŠ Velehrad. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 50m, hod medicinbalem z místa, skok daleký, běh 300m a jako poslední nás čekala štafeta 4x 150m. Za mladší dívky (1.-3. třída) nás reprezentovali B. Bruštíková, L. Drábková, B. Petříková a V. Halabrinová, za starší dívky (4.-5.třída) B. Latinová, G. Nečasová, Z. Jurčíková, A. Čumová, za mladší chlapce (1.-3. třída) K. Gabriel, M. Frýbort, D. Frýbort, M. Kolaja, a starší chlapci (4.-5. třída) D. Horka, O. Pavelka, L. Hanáček, J. Kroča. Mladším děvčatům se podařilo vybojovat 3.místo ve štafetě. Mladším chlapcům uteklo tak tak 1.místo, nakonec se museli spokojit se stříbrným – 2.místem. Obě kategorie běželi poprvé štafetu, takže to pro ně byl velký úspěch. Starší chlapci nás nenechali čekat a přidali se s 3.místem opět za štafetu. Ačkoli starší dívky podaly výborné výkony a snažily se, na ocenění bohužel nedosáhly. Poté následovalo ocenění jednotlivých žáků v ostatních sportovních disciplínách:
1.místo v kategorii mladších žáků získal Kryštof Gabriel
3.místo v kategorii mladších žáků získal Daniel Frýbort
2.místo v kategorii starších žáků získal Ondřej Pavelka
Děkujeme všem zúčastněným žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy! 😊

Odkaz na fotky: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9013024#check-duplicates

Asistentka Marie Mrvová

Další příspěvky

Den Země

Den Země proběhl ve druhých třídách v pátek 19. 4. a v pondělí 22. 4. 2024. V pátek žáci pracovali ve skupinách, složili skládanku planety Země, vymysleli vlastní

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.