Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze v Ray Service

Ve středu 7. 12. 2022 se nám ve spolupráci s paní Sylvou Štěpitovou ze společnosti VISC podařilo zajistit našim žákům exkurzi ve staroměstské firmě Ray Service zajišťující kabely a další výrobky pro vojenská a letecká zařízení. Akce se účastnilo 5 žáků 8.B a 4 deváťáci. Doprovod nám dělala naše bývalá žačka Monika Zachová, která v Ray Service pracuje na personálním oddělení. Nejdříve jsme se dozvěděli, co všechno firma vyrábí, jaká je její strategie a že dávají prostor také studentům a zájemcům o praxi. Poté jsme si prošli výrobní oddělení a žáci si vyzkoušeli na maketě vyrobit kabelový svazek.

Exkurze byla pro žáky zajímavá a mohli si v praxi ověřit, jaké to je pracovat v jedné z velmi stabilních firem v našem regionu.

Fotky najdete zde.

Mgr. Radim Zapletal

 

Názory žáků:

Adam: Exkurze se mi líbila, příště by mohla být delší. Zaujalo mě že tato firma dodává i velkým firmám jako Boeing, Airbus a maďarská armáda. Super byla ukázka a vyzkoušení tvorby kabelových svazků. Pokud bude někdy podobná exkurze tak bych určitě jel.

Marek: Exkurze se mi líbila. Byl hezký úvod do firmy a co se tam vlastně dělá. Bavila mě aktivita, co se týče těch drátů, potom také přehlídka firmy. Bylo pěkné prostředí firmy. A samozřejmě i cesta s panem učitelem.

Sára: Na exkurzi se mi líbilo a uvažuju o brigádě právě v Ray Service.

Jiří: Exkurze v Ray Service se mi líbila. Rád se dozvídám nové věci i rád se učím různé zkušenosti. Šel jsem do Ray Service proto abych se něco naučil a nejvíc se mi líbyla interaktivní maketa.

Viktor: Prohlídka se mi moc líbila a pomohla mi si uvědomit kam půjdu. Pro mě byla moc zajímavá a naučná. Byl bych rád kdyby takové prohlídky byli častěji.

Petr: Exkurze byla zajímavá. Byl jsem potěšen že exkurze byla jinačí než minulý rok. Nejvíce se mi líbilo pracování s interaktivní maketou.

Damián: Exkurze mě bavila, měli to dobře nachystané. Nejvíce mě bavila interaktivní maketa.

Jan: Celková exkurze byla skvělá. Prezentace byla kvalitní a upoutavá. Následná prohlídka firmy byla zajímavá a líbilo se mi, že jsme si tam mohli zkusit práci na interaktivní maketě.

Patrik: Exkurze se mi velmi líbila. Program mě bavil a byl zajímavý. Nejvíce mě bavila práce na interaktivní maketě.

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách