Exkurze v Ray Service

Ve středu 7. 12. 2022 se nám ve spolupráci s paní Sylvou Štěpitovou ze společnosti VISC podařilo zajistit našim žákům exkurzi ve staroměstské firmě Ray Service zajišťující kabely a další výrobky pro vojenská a letecká zařízení. Akce se účastnilo 5 žáků 8.B a 4 deváťáci. Doprovod nám dělala naše bývalá žačka Monika Zachová, která v Ray Service pracuje na personálním oddělení. Nejdříve jsme se dozvěděli, co všechno firma vyrábí, jaká je její strategie a že dávají prostor také studentům a zájemcům o praxi. Poté jsme si prošli výrobní oddělení a žáci si vyzkoušeli na maketě vyrobit kabelový svazek.

Exkurze byla pro žáky zajímavá a mohli si v praxi ověřit, jaké to je pracovat v jedné z velmi stabilních firem v našem regionu.

Fotky najdete zde.

Mgr. Radim Zapletal

Názory žáků:

Adam: Exkurze se mi líbila, příště by mohla být delší. Zaujalo mě že tato firma dodává i velkým firmám jako Boeing, Airbus a maďarská armáda. Super byla ukázka a vyzkoušení tvorby kabelových svazků. Pokud bude někdy podobná exkurze tak bych určitě jel.

Marek: Exkurze se mi líbila. Byl hezký úvod do firmy a co se tam vlastně dělá. Bavila mě aktivita, co se týče těch drátů, potom také přehlídka firmy. Bylo pěkné prostředí firmy. A samozřejmě i cesta s panem učitelem.

Sára: Na exkurzi se mi líbilo a uvažuju o brigádě právě v Ray Service.

Jiří: Exkurze v Ray Service se mi líbila. Rád se dozvídám nové věci i rád se učím různé zkušenosti. Šel jsem do Ray Service proto abych se něco naučil a nejvíc se mi líbyla interaktivní maketa.

Viktor: Prohlídka se mi moc líbila a pomohla mi si uvědomit kam půjdu. Pro mě byla moc zajímavá a naučná. Byl bych rád kdyby takové prohlídky byli častěji.

Petr: Exkurze byla zajímavá. Byl jsem potěšen že exkurze byla jinačí než minulý rok. Nejvíce se mi líbilo pracování s interaktivní maketou.

Damián: Exkurze mě bavila, měli to dobře nachystané. Nejvíce mě bavila interaktivní maketa.

Jan: Celková exkurze byla skvělá. Prezentace byla kvalitní a upoutavá. Následná prohlídka firmy byla zajímavá a líbilo se mi, že jsme si tam mohli zkusit práci na interaktivní maketě.

Patrik: Exkurze se mi velmi líbila. Program mě bavil a byl zajímavý. Nejvíce mě bavila práce na interaktivní maketě.

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách