Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze v Nemocnici UH

V úterý 31. října 2023 se 7 žákyň osmé třídy a 4 žákyně 9.A třídy zúčastnily společně s dalšími žáky různých škol našeho okresu exkurze v Nemocnici UH. Program byl podobný jako v loňském roce: po krátké přednášce o hygieně rukou (což je základ každého zdravotníka) a ukázce dezinfekce rukou jsme postupně navštívili hematologické oddělení, centrální místnost pro potrubní poštu a dětské oddělení. Účastníci exkurze se tak dozvěděli spoustu zajímavých informací především z reálného provozu jednotlivých oddělení a jejích zaměstnanců. Zjistili, co obnáší práce s lidskou krví nebo co obnáší práce zdravotní sestry na dětském oddělení.

Nechybělo však ani pohoštění z nemocniční kuchyně v podobě buchet a pár inspirativních videí proč studovat na zdravotnické střední škole. Poděkovat za uskutečnění této velmi poučné exkurze je třeba pR manažerovi Davidu Vacke a Lubomíru Gazdošovi z personálního oddělení, kteří se o nás během akce příkladně starali. Pár fotek si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Mgr. Radim Zapletal

Názory žáků:

Eva: Program exkurze byl velmi nabytý a zajímaví. Nejzajímavější byla potrubní pošta, ale i hematologie. Kde jsme se dozvěděli, jak se skladuje krev a jak poznáme  krevní skupiny. Poté měli pro nás přichystané pohoštění. Dostali jsme výbornou buchtu a džus. Návštěva nemocnice byla příjemná a hodně jsem se toho dozvěděla.

Adéla: Prohlídka nemocnice se mi líbila. Provedli nás a ukázali nám různé oddělení. Jsem ráda že jsem tam byla a mohla si poslechnout, jak to tam chodí.

Míša: Exkurzi v nemocnici jsem si užila. Navštívili jsme hematologii ,kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací například, jak se odděluje krev. Druhou částí bylo dětské oddělení, kde jsme si prošli ambulanci i pokoje. Myslím si, že exkurze byla pro některé velmi zajímavá.

Aneta: V nemocnici to bylo zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, jsem ráda za tuhle příležitost.

Nela: Byla jsem na exkurzi v nemocnici, velmi se mi tam líbilo, jsem moc ráda, že jsem tam byla a pomohlo mi to si uvědomit, kam moje cesty po základní škole míří.

Bára: Exkurze se mi velmi líbila, jsem ráda, že jsem dostala takovou příležitost se podívat do prostorů kde se jen tak člověk nedostane. Nejvíce mě zaujala hematologie a prostor potrubní pošty.

Adéla: Mně se exkurze velmi líbila. Nejvíce se mi líbila hematologie. Je fajn se podívat na to jak to tam funguje a jak se s krví doopravdy pracuje. Taky bylo fajn dětské oddělení. Nejsem úplně fanoušek dětského oddělení a celkovou prací s nimi, ale taky bylo super se podívat jak to tam zvládají a jak moc je to odlišné od toho interního.

 

 

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale