Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze v Nemocnici UH

V úterý 31. října 2023 se 7 žákyň osmé třídy a 4 žákyně 9.A třídy zúčastnily společně s dalšími žáky různých škol našeho okresu exkurze v Nemocnici UH. Program byl podobný jako v loňském roce: po krátké přednášce o hygieně rukou (což je základ každého zdravotníka) a ukázce dezinfekce rukou jsme postupně navštívili hematologické oddělení, centrální místnost pro potrubní poštu a dětské oddělení. Účastníci exkurze se tak dozvěděli spoustu zajímavých informací především z reálného provozu jednotlivých oddělení a jejích zaměstnanců. Zjistili, co obnáší práce s lidskou krví nebo co obnáší práce zdravotní sestry na dětském oddělení.

Nechybělo však ani pohoštění z nemocniční kuchyně v podobě buchet a pár inspirativních videí proč studovat na zdravotnické střední škole. Poděkovat za uskutečnění této velmi poučné exkurze je třeba pR manažerovi Davidu Vacke a Lubomíru Gazdošovi z personálního oddělení, kteří se o nás během akce příkladně starali. Pár fotek si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Mgr. Radim Zapletal

Názory žáků:

Eva: Program exkurze byl velmi nabytý a zajímaví. Nejzajímavější byla potrubní pošta, ale i hematologie. Kde jsme se dozvěděli, jak se skladuje krev a jak poznáme  krevní skupiny. Poté měli pro nás přichystané pohoštění. Dostali jsme výbornou buchtu a džus. Návštěva nemocnice byla příjemná a hodně jsem se toho dozvěděla.

Adéla: Prohlídka nemocnice se mi líbila. Provedli nás a ukázali nám různé oddělení. Jsem ráda že jsem tam byla a mohla si poslechnout, jak to tam chodí.

Míša: Exkurzi v nemocnici jsem si užila. Navštívili jsme hematologii ,kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací například, jak se odděluje krev. Druhou částí bylo dětské oddělení, kde jsme si prošli ambulanci i pokoje. Myslím si, že exkurze byla pro některé velmi zajímavá.

Aneta: V nemocnici to bylo zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, jsem ráda za tuhle příležitost.

Nela: Byla jsem na exkurzi v nemocnici, velmi se mi tam líbilo, jsem moc ráda, že jsem tam byla a pomohlo mi to si uvědomit, kam moje cesty po základní škole míří.

Bára: Exkurze se mi velmi líbila, jsem ráda, že jsem dostala takovou příležitost se podívat do prostorů kde se jen tak člověk nedostane. Nejvíce mě zaujala hematologie a prostor potrubní pošty.

Adéla: Mně se exkurze velmi líbila. Nejvíce se mi líbila hematologie. Je fajn se podívat na to jak to tam funguje a jak se s krví doopravdy pracuje. Taky bylo fajn dětské oddělení. Nejsem úplně fanoušek dětského oddělení a celkovou prací s nimi, ale taky bylo super se podívat jak to tam zvládají a jak moc je to odlišné od toho interního.

 

 

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v