Exkurze v Muzeu TGM, Veletrh vzdělávání Hodonín

Dne 19.10.2023 se žáci devátých ročníků zúčastnili exkurze v rodném městě našeho prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. V muzeu si prohlédli dobové artefakty, dozvěděli se spoustu zajímavostí z prezidentova života a zhlédli také dobové záběry. Mimo jiné si mohli prohlédnout Masarykův rukopis, slyšeli jeho hlas, dokonce si vyslechli jeho anglický monolog. Následně se žáci přesunuli na veletrh středních škol především jihomoravského kraje. Prochodili si jednotlivé stánky a získali informace o dalším vzdělávání. Někteří si rovněž osahali možnou budoucí volbu i z praktického hlediska. Zkusili si odebrat krev, řídit auto na simulátoru nebo si na památku odnesli dočasné tetování.

Mgr. Kamila Šebestová

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň