Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Výlet 6.třída 2023 – Pevnost UH

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 jsme se v ranních hodinách vydali dobýt Pevnost v Uherském Hradišti. Plni očekávání jsme se nejprve rozdělili na 3 týmy po 6 žácích. Pan lektor nám vysvětlil pravidla fungování v Pevnosti a po určení pořadí týmů se již mohl jeden z týmů vydat na tuto dobrodružnou cestu. Každý tým měl za úkol v časovém limitu 60 minut překonat a dostat se z 8 různých místností.

Na žáky čekaly zapeklité úkoly s šiframi, hledáním klíčů, luštění kódů k zámkům a jiné další pohybové aktivity a úkoly v zajímavém herním prostředí. Týmy, které čekaly na svou hru však nezahálely a plnily doplňkové cvičení s přesmyčkami, šiframi a logickými hádankami. Nakonec se všem podařilo splnit cvičení a obdržet sladkou odměnu.

Pevnost prošly úspěšně všechny 3 týmy, nejrychlejší tým dosáhl času 48 minut a k tomu získal 54 bodů. Všechny týmy měly velmi pěkné časy i skóre, dokázaly spolupracovat a povzbuzovat se, za což patří všem velká pochvala. Myslím, že jsme si tento zážitkový výlet velmi užili a odnášíme si zase nové nezapomenutelné vzpomínky.

Fotografie z akce naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,