Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Voňavá patronátní akce

V pátek 29. září se patroni páťáci opět shledali se svými malými svěřenci z prvních tříd a společně si užili parádní dopoledne. První dvě hodiny jsme strávili v areálu letního kina, kde všichni absolvovali jízdu zručnosti. Páťáci jakožto zkušení jezdci udělovali prvňáčkům cenné rady a všichni se navzájem hlasitě podporovali. Poté jsme se přesunuli do kuchyňky a polytechnické učebny, kde nás čekaly dvě hodiny plné jablíček, která byla hlavním tématem tohoto projektového dopoledne. Přečetli jsme si krátkou pohádku o jablíčkové rodince, zahráli jsme si na jabloně ve větru a páťáci pomocí jablíčkového pexesa prověřili, jak prvňáčci ovládají jednociferná čísla. Zlatý hřeb celého dopoledne byly dvě tvůrčí činnosti. Žáčci si vyrobili veselá jablíčka z kartonu a vlny a hlavně si zkusili upéct štrúdl. Ten se všem moc povedl a provoněl celou školu. Touto sladkou tečkou jsme zakončili povedené dopoledne a už teď se těšíme na další patronátní akce!

Fotografie ZDE

Bc. Lucie Komárková

Další příspěvky

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství