Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Voňavá patronátní akce

V pátek 29. září se patroni páťáci opět shledali se svými malými svěřenci z prvních tříd a společně si užili parádní dopoledne. První dvě hodiny jsme strávili v areálu letního kina, kde všichni absolvovali jízdu zručnosti. Páťáci jakožto zkušení jezdci udělovali prvňáčkům cenné rady a všichni se navzájem hlasitě podporovali. Poté jsme se přesunuli do kuchyňky a polytechnické učebny, kde nás čekaly dvě hodiny plné jablíček, která byla hlavním tématem tohoto projektového dopoledne. Přečetli jsme si krátkou pohádku o jablíčkové rodince, zahráli jsme si na jabloně ve větru a páťáci pomocí jablíčkového pexesa prověřili, jak prvňáčci ovládají jednociferná čísla. Zlatý hřeb celého dopoledne byly dvě tvůrčí činnosti. Žáčci si vyrobili veselá jablíčka z kartonu a vlny a hlavně si zkusili upéct štrúdl. Ten se všem moc povedl a provoněl celou školu. Touto sladkou tečkou jsme zakončili povedené dopoledne a už teď se těšíme na další patronátní akce!

Fotografie ZDE

Bc. Lucie Komárková

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v