Voňavá patronátní akce

V pátek 29. září se patroni páťáci opět shledali se svými malými svěřenci z prvních tříd a společně si užili parádní dopoledne. První dvě hodiny jsme strávili v areálu letního kina, kde všichni absolvovali jízdu zručnosti. Páťáci jakožto zkušení jezdci udělovali prvňáčkům cenné rady a všichni se navzájem hlasitě podporovali. Poté jsme se přesunuli do kuchyňky a polytechnické učebny, kde nás čekaly dvě hodiny plné jablíček, která byla hlavním tématem tohoto projektového dopoledne. Přečetli jsme si krátkou pohádku o jablíčkové rodince, zahráli jsme si na jabloně ve větru a páťáci pomocí jablíčkového pexesa prověřili, jak prvňáčci ovládají jednociferná čísla. Zlatý hřeb celého dopoledne byly dvě tvůrčí činnosti. Žáčci si vyrobili veselá jablíčka z kartonu a vlny a hlavně si zkusili upéct štrúdl. Ten se všem moc povedl a provoněl celou školu. Touto sladkou tečkou jsme zakončili povedené dopoledne a už teď se těšíme na další patronátní akce!

Fotografie ZDE

Bc. Lucie Komárková

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto