Slavnost Slabikáře

V pátek 1. prosince proběhla v 1. A i 1. B Slavnost Slabikáře. Den začal ukázkovou hodinou pro rodiče i prarodiče v obou třídách, kde žáci předvedli své znalosti z českého jazyka, čemu se doposud naučili. Po skončení hodiny následovalo plnění úkolů s patrony z 5. tříd. Za každý úkol prvňáčci získali jeden klíč. Všechny klíče vedly k osvobození princezny ze Čtenářského království. Úkoly byly různorodé. Po jejich splnění prvňáčci získali od svých patronů nejen dárek – slabikář, ale i pamětní list na tento den a symbolický klíč k vědění. Jak to bývá v pohádkách, po práci se odpočívá a hoduje. I naši žáci se pustili do písmenkové hostiny, kterou připravili rodiče žáků.

Těšíme se na další spolupráci nejen s patrony, ale i s rodiči a všem moc děkujeme.

Fotografie ZDE.

Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém