Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Slavnost Slabikáře

V pátek 1. prosince proběhla v 1. A i 1. B Slavnost Slabikáře. Den začal ukázkovou hodinou pro rodiče i prarodiče v obou třídách, kde žáci předvedli své znalosti z českého jazyka, čemu se doposud naučili. Po skončení hodiny následovalo plnění úkolů s patrony z 5. tříd. Za každý úkol prvňáčci získali jeden klíč. Všechny klíče vedly k osvobození princezny ze Čtenářského království. Úkoly byly různorodé. Po jejich splnění prvňáčci získali od svých patronů nejen dárek – slabikář, ale i pamětní list na tento den a symbolický klíč k vědění. Jak to bývá v pohádkách, po práci se odpočívá a hoduje. I naši žáci se pustili do písmenkové hostiny, kterou připravili rodiče žáků.

Těšíme se na další spolupráci nejen s patrony, ale i s rodiči a všem moc děkujeme.

Fotografie ZDE.

 

Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale