Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Seiferos – letové ukázky dravců a sov

Ve středu 9. 11. 2022 k nám do prostor fotbalového hřiště zavítali dravci a sovy ze záchranné stanice Lednice. Program byl naučný, zábavný a především zajímavý. Žáci poslouchali moderátora, který velmi poutavě představoval sokoly, orly, jestřáby, poštolku či různé zástupce řádu sov. Také jsme mohli zhlédnout orla královského nebo supa bělohlavého, které ve volné přírodě jen těžko spatříme. Mnohé zaujala skupina sov, kdy žáci měli možnost opatrně pohladit výra velkého po bříšku. Závěrem programu měl moderátor připravený pro žáky kvíz, kdy odměnou za správnou odpověď jim byl drobný upomínkový předmět a možnost vyzkoušet si, jaké to je, když jim dravec přiletí přímo na ruku. Za krásný program děkujeme a těšíme se zase někdy příště.

Fotografie z akce naleznete ZDE

Další příspěvky

Den Země

Den Země proběhl ve druhých třídách v pátek 19. 4. a v pondělí 22. 4. 2024. V pátek žáci pracovali ve skupinách, složili skládanku planety Země, vymysleli vlastní

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.