Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Pozorování jarní přírody – přírodovědný kroužek

Ve středu 26. dubna nám počasí vyšlo vstříc a my jsme mohli konečně vypravit na plánovanou výpravu. Jako cílovou destinaci jsme vybrali nedaleké Osvětimany, které nabízí k pozorování různorodé biotopy. Chvíli po příjezdu, co jsme opustili zástavbu, se před námi objevil mladý srnec, který nás pomyslně vítal na začátku naší výpravy za dobrodružstvím. První zastávkou byla přehrada a její okolí. Naskytla se nám úžasná možnost pozorovat vypouštění mladých štik místními rybáři. Naše cesta se ubírala dále směrem ke Klimentskému (Vřesovskému) rybníku. Žáci si mohli ověřovat svoje vědomosti na panelech, které byly součástí našeho putování. Rozmanitá jarní flóra nás potěšila orsejemi, sasankami, plicníky nebo parazitickým podbílkem šupinatým. Žáci se naučili poznávat jarní lodyhu přesličky nebo určovat rozdíly mezi chutným medvědím česnekem a naopak jedovatými listy ocúnu.  Nad hlavou nám neustále kroužili různí dravci a u přehrady jsme uviděli i prolétající volavku. Následovalo určování stop sudokopytníků nebo nalezení pozůstatků našeho největšího zástupce hmyzu – roháče obecného. Na konci vycházky se s námi symbolicky rozloučil lesní motýl a na všechny účastníky již čekala odměna v podobě klasického opékání špekáčků.

Všem členům kroužku děkuji za příjemně strávené odpoledne.

Mgr. Tomáš Kordula, vedoucí kroužku

Fografie z akce najdete ZDE.

Další příspěvky