Orientační běh II. stupně

V pátek 14. 10. 2022 jsme se ráno sešli u chaty Bažantnice, abychom si společně zazávodili v orientačním běhu a užili si pěkné podzimní dopoledne. Žáci byli nalosováni do soutěžních dvojic a poté již byla vysvětlena trasa s 10 kontrolami a pravidla orientačního běhu a také druhá samostatná soutěž, a to různé doplňkové disciplíny. Ty se letos skládaly z azimutového pochodu s úkoly, šifrovací hry, Kimovy hry a skládání hlavolamu na čas.

Soutěžní dvojice postupně vybíhaly na trať orientačního běhu a zbylé mezitím plnily doplňkové disciplíny v areálu chaty. Po doběhnutí všech dvojic a splnění disciplín tak mohlo dojít k vyhodnocení obou soutěží a slavnostnímu vyhlášení výsledků. Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili opečením špekáčků. Celé dopoledne byly k vidění velmi pěkné sportovní výkony. Zde jsou výsledky obou soutěží:

Mladší kategorie (6. + 7. třída) orientační běh

3. místo – Adéla Heliová a Tomáš Maleček (čas 36 minut 19 sekund)

2. místo – Tomáš Hrobař a Ondřej Hrušák (čas 32 minut 6 sekund)

1. místo – Terezie Gabrielová a Tadeáš Nečas (čas 30 minut 25 sekund)

Mladší kategorie (6. + 7. třída) doplňkové disciplíny

3. místo – Simona Hlaváčková a Dalibor Janíček, Adéla Heliová a Tomáš Maleček, Tomáš Hrobař a Ondřej Hrušák (shodně 17,5 bodů)

2. místo – Terezie Gabrielová a Tadeáš Nečas, Gabriela Novotná a Marek Kočař (shodně 18 bodů)

1. místo – Zuzana Pavlíková a Michal Rídl, Kateřina Petříková a Vít Kostka (18,5 bodů)

Starší kategorie (8. + 9. třída) orientační běh

3. místo – Jan Dvouletý a Jan Kostka (čas 29 minut 9 sekund)

2. místo – Tereza Buršová a Albert Mikula (28 minut 33 sekund)

1. místo – Matyáš Gajdoš a Jakub Luňák (27 minut 30 sekund)

Starší kategorie (8. + 9. třída) doplňkové disciplíny

3. místo – Nela Křápková a Viktor Železník, Karolína Horková a Marek Minařík (shodně 20,5 bodů)

2. místo – Nela Vavřiníková a Petr Burša (23 bodů)

1. místo – Tereza Buršová a Albert Mikula (24,5 bodů)

Fotografie z akce naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň