Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Expedice přírodovědného kroužku do NP Podyjí

V pondělí 6. května 2024 jsme společně s žáky a panem školníkem vyrazili na plánované badatelské pozorování do národního parku Podyjí. Naším cílem bylo nejen sledování rostliných a živočišných druhů, ale také seznámení s historií a pravidly tohoto chráněného území. Naše putování jsme zahájili hned po příjezdu do Znojma, kde naše exkurze započala. Paní průvodkyně nás v krátkosti seznámila s historií tohoto úžasného města a jeho významnými památkami. Zaujala nás nejen rotunda sv. Kateřiny, Znojemský hrad, ale i městské hradby. Cestou kolem Krammerovy vily jsme obdivovali vystavené exponáty muzea motorismu. Po výšlapu ke kapli sv. Eliáše se nám naskytl nádherný výhled na celé město, řeku Dyji i její okolí. Sestoupili jsme níže přímo do 1. zóny národního parku a cestou jsme mohli pozorovat místní flóru i zástupce fauny včetně krásných ještěrek zelených. Zpáteční cestu jsme zvolili přes Gránické údolí, kde jsme se věnovali pozorování vodních živočichů. (larev chrostíků, pijavek, ploštěnek nebo larvy mloka skvrnitého) Rád bych všem členům naší expedice poděkoval, že zvládli nejen zadané pozorovací úkoly, ale i všechny výškové metry, které jsme museli společně vykonat.

Věřím, že se jim naše společné putování líbilo.

Vedoucí exkurze Mgr. Tomáš Kordula

Fotogalerie

Další příspěvky

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu