Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze Památník Velká Morava

Exkurze 4.B – Památník Velké Moravy

Projekt „Cyrilometodějská cesta za písmem“ a učivo o Velké Moravě jsme ukončili v pátek 31.března návštěvou památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Prostřednictvím postavy velmože ,,Mojslava“ se žáci seznámili s rituály a životem našich předků v devátém století na velkomoravském hradišti. Prohlédli si repliky dobových oděvů, obuvi, šperků, pracovních nástrojů, zbraní, i kamenné základy velkomoravského kostela z devátého století, který byl obklopen rozsáhlým pohřebištěm.

V Cyrilometodějském centru, které představuje otevřenou knihu, v níž návštěvníci prochází, jsme si prohlédli multimediální expozici věnovanou příběhu Konstantina a Metoděje, jejich životnímu osudu a významu. Žáci si mohli ověřit své znalosti pomocí kvízu a her.

Poslední expozice nás zavedla do pravěku do doby lovců mamutů, prvních zemědělců a do doby železné.

Prohlídkou Památníku Velké Moravy jsme byli nadšeni, příjemné páteční dopoledne se nám velmi vydařilo a všem doporučujeme nové expozice navštívit.

Mgr. Ivana Uhlířová

Foto zde    Exkurze Památník Velká Morava | Zonerama.com

Další příspěvky