Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Exkurze Památník Velká Morava

Exkurze 4.B – Památník Velké Moravy

Projekt „Cyrilometodějská cesta za písmem“ a učivo o Velké Moravě jsme ukončili v pátek 31.března návštěvou památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Prostřednictvím postavy velmože ,,Mojslava“ se žáci seznámili s rituály a životem našich předků v devátém století na velkomoravském hradišti. Prohlédli si repliky dobových oděvů, obuvi, šperků, pracovních nástrojů, zbraní, i kamenné základy velkomoravského kostela z devátého století, který byl obklopen rozsáhlým pohřebištěm.

V Cyrilometodějském centru, které představuje otevřenou knihu, v níž návštěvníci prochází, jsme si prohlédli multimediální expozici věnovanou příběhu Konstantina a Metoděje, jejich životnímu osudu a významu. Žáci si mohli ověřit své znalosti pomocí kvízu a her.

Poslední expozice nás zavedla do pravěku do doby lovců mamutů, prvních zemědělců a do doby železné.

Prohlídkou Památníku Velké Moravy jsme byli nadšeni, příjemné páteční dopoledne se nám velmi vydařilo a všem doporučujeme nové expozice navštívit.

Mgr. Ivana Uhlířová

Foto zde    Exkurze Památník Velká Morava | Zonerama.com

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,