Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda s europoslankyní Michaelou Šojdrovou

Dne 3.4.2024 měli žáci 8. a 9. tříd jedinečnou příležitost setkat se s člověkem, který se přímo účastní rozhodovacích procesů v Evropském parlamentu. Setkání s paní poslankyní Michaelou Šojdrovou proběhlo v prostorách kulturního domu i za účasti představitelů obce. Paní poslankyně představila základní hodnoty a orientace Evropské unie, uvedla její země a také popsala organizaci Evropského parlamentu. Rovněž si žáci společně s ní připomněli, že Česká republika je již 20 let členem tohoto společenství. Závěrem besedy paní poslankyně odpověděla na všetečné dotazy našich žáků, byla velmi srdečná a otevřená všem zúčastněným. Žákům upřímně objasnila své názory, představila náplň své práce, chod jednání v Evropském parlamentu a zároveň všem zdůrazňovala, aby jednoho dne, až budou moci volit, svůj hlas nezahazovali a rozhodovali se svým vlastním rozumem a na každou nejen politickou záležitost si utvořili svůj názor a nenechali se ovlivňovat postoji jiných. Žáci strávili zajímavou chvíli spojenou s diskuzí a dokonce si od paní poslankyně odnesli malé dárečky přímo z Evropského parlamentu.

Fotografie

Mgr. Kamila Šebestová, Mgr. Michala Zapletalová

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s