Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení, aby se setkali s žáky osmých tříd a uvedli je do možností studia na středních zdravotnických školách, vyšších odborných, případně vysokých školách. Také letos tomu nebylo jinak, a tak jsme se sešli ve středu 10. dubna 2024. Dva zaměstnance Nemocnice UH doplnily dvě studentky Střední zdravotnické školy UH. Kromě teorie si žáci vyzkoušeli i praktický kvíz, kdy poznávali pár zdravotnických pomůcek a hledali jejich využití při léčbě pacienta.

Touto besedou jsme s osmáky zahájili přípravu na budoucí povolání v rámci kariérního poradenství. V dalších měsících budeme pokračovat tak, aby v lednu 2025 mohli žáci zodpovědně odevzdat přihlášky na své budoucí školy.

Pár fotek z této vzdělávací besedy naleznete zde.

Další příspěvky

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství