Atletické závody 1. stupně Velehrad 2023

Dne 20. 9. 2023 se žáci 1. stupně vydali na Atletické závody, které pořádala Základní škola Velehrad. Žáci soupeřili s týmy ze ZŠ Tupesy, ZŠ Buchlovice, ZŠ Osvětimany a ZŠ Velehrad. Soutěžilo se v disciplínách: běh na 50m, hod medicinbalem, skok daleký, běh 300m a na závěr štafeta 4x 150m. Za mladší dívky (1. – 3. třída) nás reprezentovaly B. Bruštíková, L. Drábková, Vaverková A., Nováková K., za starší dívky (4. – 5. třída) V. Halabrinová, G. Nečasová, Z. Jurčíková a S. Juřicová. Za mladší chlapce (1. – 3. třída) P. Zemánek, S. Varša, T. Ševela a J. Kropáč a za starší chlapce (4. – 5. třída) D. Frýbort, J. Zimák, K. Gabriel a T. Pavlík. Mladším děvčatům se podařilo ve štafetě zvítězit a to poměrně s velkým náskokem. Mladším chlapcům se podařilo získat 3. místo. Obě kategorie běžely svou první štafetu, tudíž výsledné umístění je pro ně velkým úspěchem. Starší chlapci nás nenechali čekat a přidali se 3. místem k úspěšným štafetám. Ačkoli starší dívky podaly výborné výkony a snažily se, na ocenění bohužel nedosáhly. Poté následovalo ocenění jednotlivých žáků v atletickém čtyřboji, kde se bohužel našim žákům uspět nepodařilo.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy!

Foto zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10390185

Mgr. Veronika Sedlářová

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách