Šesťáci navštívili knihovnu v Boršicích

V pátek 16. září jsme využili pěkného počasí a udělali si malou vycházku do místní knihovny. Paní knihovnice, Ing. Pavlína Papayová,  si pro šesťáky připravila krásné povídání na téma lidová slovesnost, o které se právě učíme v literatuře. Žáci tak mohli zavzpomínat na své dětství, na říkadla, písničky a dětské hry. Připomněli si také rozdíl mezi rčením, pranostikou a příslovím. Nejvíce žáky zaujalo vyprávění o Kronice Boršic, v níž dokonce měli možnost si zalistovat. Závěrem pak pomocí malých obrázkových nápověd vyřešili malý kvíz.

Děkujeme paní Papayové za krásné povídání o místní knihovně a lidové slovesnosti.

Jiřina Grebíková

Výuka na dopravním hřišti

V pátek 30.9. jsme odjeli do Uherského Hradiště na dopravní hřiště. Nejprve jsme v učebně zhlédli výukový film, zopakovali si pravidla silničního provozu, a poté

Adaptační pobyt 6.třídy