Šesťáci navštívili knihovnu v Boršicích

V pátek 16. září jsme využili pěkného počasí a udělali si malou vycházku do místní knihovny. Paní knihovnice, Ing. Pavlína Papayová,  si pro šesťáky připravila krásné povídání na téma lidová slovesnost, o které se právě učíme v literatuře. Žáci tak mohli zavzpomínat na své dětství, na říkadla, písničky a dětské hry. Připomněli si také rozdíl mezi rčením, pranostikou a příslovím. Nejvíce žáky zaujalo vyprávění o Kronice Boršic, v níž dokonce měli možnost si zalistovat. Závěrem pak pomocí malých obrázkových nápověd vyřešili malý kvíz.

Děkujeme paní Papayové za krásné povídání o místní knihovně a lidové slovesnosti.

Jiřina Grebíková

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina