Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Šesťáci navštívili knihovnu v Boršicích

V pátek 16. září jsme využili pěkného počasí a udělali si malou vycházku do místní knihovny. Paní knihovnice, Ing. Pavlína Papayová,  si pro šesťáky připravila krásné povídání na téma lidová slovesnost, o které se právě učíme v literatuře. Žáci tak mohli zavzpomínat na své dětství, na říkadla, písničky a dětské hry. Připomněli si také rozdíl mezi rčením, pranostikou a příslovím. Nejvíce žáky zaujalo vyprávění o Kronice Boršic, v níž dokonce měli možnost si zalistovat. Závěrem pak pomocí malých obrázkových nápověd vyřešili malý kvíz.

Děkujeme paní Papayové za krásné povídání o místní knihovně a lidové slovesnosti.

Jiřina Grebíková

Další příspěvky

Kariérní poradenství pro osmáky

V pondělí 29. května 2023 jsme našim osmákům nabídli besedu s profesionální kariérní poradkyní Silvou Štěpitovou. Dvouhodinová beseda se skládala jak z přednášky a předávání