Orientační běh 2023

V úterý 10. 10. 2023 jsme se ráno sešli u chaty Bažantnice, abychom si společně zazávodili v orientačním běhu a užili si pěkné podzimní dopoledne. Po vydatném dešti zbyla jen hustá mlha a mokrý terén, dvoje boty byly letos nezbytnou nutností. Všichni žáci byli nalosováni do soutěžních dvojic a to ve dvou soutěžních kategoriích (mladší, starší). Poté byla žákům představena letošní trasa s 10 kontrolami a pravidla orientačního běhu. V areálu Bažantnice probíhala ještě druhá samostatná soutěž, a to v disciplínách, které souvisely s orientací. Pro letošní rok byl zvolen azimutový pochod s úkoly, skládání mapy, Kimova hra, a hledání správných míst podle mapy.

Soutěžní dvojice postupně vybíhaly na trať orientačního běhu v 5 minutových intervalech a zbylé dvojice  mezitím plnily doplňkové disciplíny v areálu chaty. Po doběhnutí všech dvojic a splnění disciplín tak mohlo dojít k vyhodnocení obou soutěží a slavnostnímu vyhlášení výsledků. Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili opečením špekáčků. Celé dopoledne byly k vidění velmi pěkné sportovní výkony. Zde jsou výsledky obou soutěží:

Mladší kategorie (6. + 7. třída) orientační běh

1. místo – Frýbort Marek a Hrobař Tomáš (čas 23 minut 49 sekund)
  2. místo – Zuzana Pavlíková a Ondřej Pavelka (čas 34 minut 40 sekund)
  3. místo –Kroča Jakub a Sýkora Matouš (čas 38 minut 15 sekund)

Mladší kategorie (6. + 7. třída) doplňkové disciplín

1. místo – Frýbort Marek a Hrobař Tomáš, Jurčík Jakub a Ondra Tobiáš (shodně 34,5 bodů)
  2. místo – Frýbort Filip a Kučík Lukáš (33,5 bodů)
  3. místo – Zuzana Pavlíková a Ondřej Pavelka (33 bodů)

Starší kategorie (8. + 9. třída) orientační běh

1. místo – Pernicová Klára a Železník Viktor (25 minut 38 sekund)
  2. místo – Heliová Adéla a Kryštof Jurčík (26 minut 10 sekund)