Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Orientační běh 2023

V úterý 10. 10. 2023 jsme se ráno sešli u chaty Bažantnice, abychom si společně zazávodili v orientačním běhu a užili si pěkné podzimní dopoledne. Po vydatném dešti zbyla jen hustá mlha a mokrý terén, dvoje boty byly letos nezbytnou nutností. Všichni žáci byli nalosováni do soutěžních dvojic a to ve dvou soutěžních kategoriích (mladší, starší). Poté byla žákům představena letošní trasa s 10 kontrolami a pravidla orientačního běhu. V areálu Bažantnice probíhala ještě druhá samostatná soutěž, a to v disciplínách, které souvisely s orientací. Pro letošní rok byl zvolen azimutový pochod s úkoly, skládání mapy, Kimova hra, a hledání správných míst podle mapy.

Soutěžní dvojice postupně vybíhaly na trať orientačního běhu v 5 minutových intervalech a zbylé dvojice  mezitím plnily doplňkové disciplíny v areálu chaty. Po doběhnutí všech dvojic a splnění disciplín tak mohlo dojít k vyhodnocení obou soutěží a slavnostnímu vyhlášení výsledků. Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili opečením špekáčků. Celé dopoledne byly k vidění velmi pěkné sportovní výkony. Zde jsou výsledky obou soutěží:

Mladší kategorie (6. + 7. třída) orientační běh

1. místo – Frýbort Marek a Hrobař Tomáš (čas 23 minut 49 sekund)
  2. místo – Zuzana Pavlíková a Ondřej Pavelka (čas 34 minut 40 sekund)
  3. místo –Kroča Jakub a Sýkora Matouš (čas 38 minut 15 sekund)

Mladší kategorie (6. + 7. třída) doplňkové disciplín

1. místo – Frýbort Marek a Hrobař Tomáš, Jurčík Jakub a Ondra Tobiáš (shodně 34,5 bodů)
  2. místo – Frýbort Filip a Kučík Lukáš (33,5 bodů)
  3. místo – Zuzana Pavlíková a Ondřej Pavelka (33 bodů)

Starší kategorie (8. + 9. třída) orientační běh

1. místo – Pernicová Klára a Železník Viktor (25 minut 38 sekund)
  2. místo – Heliová Adéla a Kryštof Jurčík (26 minut 10 sekund)
  3. místo –Halámek Jiří a Hrušák Ondřej (čas 27 minut 40 sekund)

Starší kategorie (8. + 9. třída) doplňkové disciplíny

1. místo – Adéla Heliová a Kryštof Jurčík (36 bodů)
  2. místo – Maleček Tomáš a Vavřiník Antonín (35,5 bodů)
  3. místo – Šumšalová Vanessa a Novotná Gabriela, Staňo Adam a Vojtěch Křápek, Kočař Marek a Vanda Michal (shodně 34 bodů)

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách