Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Orientační běh 2023

V úterý 10. 10. 2023 jsme se ráno sešli u chaty Bažantnice, abychom si společně zazávodili v orientačním běhu a užili si pěkné podzimní dopoledne. Po vydatném dešti zbyla jen hustá mlha a mokrý terén, dvoje boty byly letos nezbytnou nutností. Všichni žáci byli nalosováni do soutěžních dvojic a to ve dvou soutěžních kategoriích (mladší, starší). Poté byla žákům představena letošní trasa s 10 kontrolami a pravidla orientačního běhu. V areálu Bažantnice probíhala ještě druhá samostatná soutěž, a to v disciplínách, které souvisely s orientací. Pro letošní rok byl zvolen azimutový pochod s úkoly, skládání mapy, Kimova hra, a hledání správných míst podle mapy.

Soutěžní dvojice postupně vybíhaly na trať orientačního běhu v 5 minutových intervalech a zbylé dvojice  mezitím plnily doplňkové disciplíny v areálu chaty. Po doběhnutí všech dvojic a splnění disciplín tak mohlo dojít k vyhodnocení obou soutěží a slavnostnímu vyhlášení výsledků. Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili opečením špekáčků. Celé dopoledne byly k vidění velmi pěkné sportovní výkony. Zde jsou výsledky obou soutěží:

Mladší kategorie (6. + 7. třída) orientační běh 

 1. místo – Frýbort Marek a Hrobař Tomáš (čas 23 minut 49 sekund)
 2. místo – Zuzana Pavlíková a Ondřej Pavelka (čas 34 minut 40 sekund)
 3. místo –Kroča Jakub a Sýkora Matouš (čas 38 minut 15 sekund)

 

Mladší kategorie (6. + 7. třída) doplňkové disciplín

 1. místo – Frýbort Marek a Hrobař Tomáš, Jurčík Jakub a Ondra Tobiáš (shodně 34,5 bodů)
 2. místo – Frýbort Filip a Kučík Lukáš (33,5 bodů)
 3. místo – Zuzana Pavlíková a Ondřej Pavelka (33 bodů)

 

Starší kategorie (8. + 9. třída) orientační běh

 1. místo – Pernicová Klára a Železník Viktor (25 minut 38 sekund)
 2. místo – Heliová Adéla a Kryštof Jurčík (26 minut 10 sekund)
 3. místo –Halámek Jiří a Hrušák Ondřej (čas 27 minut 40 sekund)

 

Starší kategorie (8. + 9. třída) doplňkové disciplíny

 1. místo – Adéla Heliová a Kryštof Jurčík (36 bodů)
 2. místo – Maleček Tomáš a Vavřiník Antonín (35,5 bodů)
 3. místo – Šumšalová Vanessa a Novotná Gabriela, Staňo Adam a Vojtěch Křápek, Kočař Marek a Vanda Michal (shodně 34 bodů)

 

Fotografie zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10484792

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v