Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

„Hoď a objev svůj talent“

Během měsíce dubna se naše škola zúčastnila sportovní soutěže – „Hoď a objev svůj talent“, která se konala pod záštitou softbalového klubu Snails Kunovice. Úkole žáků, bylo hodit co nejdále tenisovým míčkem. Do soutěže se zapojilo celkem 126 tříd, což je dohromady více než 2000 žáků.

Vyhodnoceni byli tři nejlepší chlapci a děvčata z každého ročníku. Dále bylo porovnáno deset nejdelších hodů z každé třídy, čímž se zjistila nejlepší třída v každé věkové kategorii. Z naší školy se podařilo umístit dvěma žákům. V kategorii třetích tříd se na třetím místě umístil Jan Zimák a v kategorii osmých tříd se na druhém místě umístil Kryštof Jurčík. Oba obdrželi věcné ceny (diplom, sladkost a kelímek z ME). Všichni žáci, kteří se umístili do 10. místa, obdrželi pozvánku na trénink do softbalového klubu Snails Kunovice.

Mgr. Veronika Sedlářová

 

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v