Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Cyklovýlet Bažantnice 2023 – 9. třída

Ve dnech 29. -31. května 2023 proběhl závěrečný třídenní výlet 9. třídy. V pondělí jsme se v 8 hodin sjeli na Bažantnici v Boršicích, ubytovali jsme se a vyrazili vstříc dobrodružstvím prvního dne. Prvním cílem cyklovýletu byla rozhledna na Salaši, kam jsme se dostali přes Zlechov, Tupesy a Velehrad. Poté jsme si prohlédli baziliku Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě a absolvovali jsme výukový program – Podzemí baziliky. Na hotelu Skanzen jsme se posilnili řízkem s bramborovou kaší a pokračovali jsme do Uherského Hradiště, kde jsme si program zpestřili únikovou hrou, ve společnosti Exit Game. Byly pro nás připraveny dvě místnosti  – Mayský prales a Zombie apokalypsa. Večer jsme si opekli špekáčky a zazpívali si s kytarou. V úterý jsme se vydali na cestu do Halenkovic, kde nás čekala aktivita v podobě paintballu, tam jsme přijeli už rozcvičení po absolvování několika vysokohorských překážek a protivětru, který nás provázel celou cestu. V restauraci Kavárna U Přívozu jsme se stavili na oběd. Cestou zpět jsme navštívili bistro Narcis Rituál ve Starém Městě, kde jsme si dali výbornou pizzu. Ve středu na nás čekal závěrečný výlet na hrad Cimburk, který si každý udělal po svém, oběd na Smraďavce, závěrečný úklid Bažantnice a rozjezd domů. Během třídenního výletu jsme zdolali celkem 140 km na kole, za což všem zúčastněným patří velký respekt. Děkujeme také maminkám, které nám připravily proviant v podobě bábovek, buchet a také muffinů.

Fotogalerie:https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9862704

Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách