Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Boršičtí školáci slavili Evropský den jazyků

Rok 2001 byl Evropskou Unií vyhlášen Evropským rokem jazyků. Od té doby, vždy 26. září, slavíme Evropský den jazyků. Cílem není jen uvědomit si, že „kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem“, ale také šířit povědomí o jazykové rozmanitosti. Děti se tak například dozvěděly, že v Evropě žije téměř 800 milionů obyvatel ve 47 členských státech a v celé Evropě se vyskytuje asi 220 jazyků.

Pomocí obrázkových nápověd se děti prvního stupně snažily charakterizovat některé evropské státy. Hravým způsobem si tak žáci připomněli  například, ve které zemi se nachází Koloseum, Eiffelova věž, Big Ben, šikmá věž v Pise, Vítězný oblouk, Tower Bridge či Braniborská brána. Správně poznali, kde se pěstuje víno a levandule, odkud pochází pizza, špagety, croissant, bageta nebo preclík. Zkusili pozdravit a poděkovat italsky, francouzsky, španělsky a německy. Na interaktivní podlaze pak žáci přiřazovali anglické názvy ke správné barvě a číslici. Odměnou za správné řešení se jim objevil obrázek.

Starší žáci pracovali s interaktivní tabulí – zkusili orientaci na mapě Evropy a poté měli za úkol přiřadit větu, například „Miluji školu.“ v deseti různých jazycích ke správnému jazyku. Úspěšně si počínali také při práci na tabletech, kdy vyhledávali konkrétní slova (například auto, květina, dům…) v různých jazycích.

Není pochyb, že se letošní oslava Evropského dne jazyků v naší škole vydařila!

 

Mgr. Jiřina Grebíková, Mgr. Michaela Zapletalová, Mgr. Radim Zapletal

 

Fotky naleznete zde.

 

 

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách