Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou

V pátek 16. června naši školu poctila svojí návštěvou spisovatelka Ivona Březinová. Beseda byla zahájena autogramiádou nově zakoupených knih této autorky.

Paní Březinová dětem krátce povyprávěla o svém životě, ale také o tom, co ji přivedlo ke psaní knih. Děti se tak například dozvěděly, jak taková kniha vzniká, že po napsání prochází text několika kontrolami, poté se s obsahem knihy seznamuje ilustrátor, dělá si náčrty k jednotlivých částím děje a nakonec se kniha tiskne na velké archy. Žáci si takto připravený arch dokonce mohli prohlédnout.

Paní spisovatelka také vysvětlila tu zvláštnost, že jsou její knihy ilustrované paní Helenou Zmatlíkovou, která již nežije. Paní Březinová totiž dostala možnost využít dosud nezveřejněné kresby ilustrátorky H. Zmatlíkové. Paní spisovatelka tak vlastně píše příběhy k jednotlivých ilustracím – tzv. psaní naopak.

Nechybělo ani čtení ukázek z jednotlivých knížek pro děti, přičemž do předčítání úryvků se zapojili i naši žáci.

Děti měly na paní Ivonu Březinovou spoustu dotazů, což svědčí o tom, že se beseda nad knihami s paní spisovatelkou skutečně podařila.

 

Mgr. Jiřina Grebíková

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách