1. a 5. třídy na vánočních dílničkách ve Slováckém muzeu

Středeční den 20. 12. se nesl ve znamení vánočního tvoření žáků 1. a 5. tříd. Ve Slováckém muzeu byl pro nás připraven tvořivý program v rámci vánočních dílniček. Žáci měli možnost si vyzkoušet zdobení perníčků, vyrobit si zlaté prasátko pro štěstí nebo vánoční svícen. Součástí dílen byla i ochutnávka domácky vyrobených oplatků s medem. Na všechny dýchla ta správná vánoční atmosféra.

Děti si mohly zakoupit drobné dárky z keramiky, ze dřeva, z korálků či baňky z příze. Mohly se potěšit prací řezbáře a tetiček, kteří dětem předvedli výrobu vánočních ozdob.

Tečkou programu ve Slováckém muzeu byla návštěva výstavy „Kdo nemá kožucha, zima mu bude“. Tato výstava byla věnovaná zimním krojům na Slovácku.

Prvňáčci a jejich patroni přejí všem požehnané vánoční svátky.

Fotografie ZDE.

Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém