Výjezd devítky do Uherského Hradiště

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 naše 9.třída vyrazila do Uherského Hradiště na pohodové dopoledne s programem. Nejprve jsme navštívili zajímavou expozici na Redutě na téma uherskohradišťská věznice. Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli spoustu nových informací o této stavbě s pochmurnou historií.

Byla nám odhalena historie této významné budovy, poté jsme si vyslechli režim této věznice a také za co všechno mohli být lidí odsouzeni. Dále přišly na řadu konkrétní příběhy lidí vězněných komunistickým režimem včetně spousty pikantností z chodu věznice. Na závěr jsme zhlédli rozhovor s pamětnicí, která se nevzdala a svou vůlí svůj pobyt ve vězení vydržela. Tato exkurze byla velmi poučná a přinesla spoustu podnětů k zamyšlení, co jsou schopni lidé zakusit a vydržet.

Po krátkém rozchodu a občerstvení jsme se přesunuli do LASER GAME ULTRON arény, kde jsme si tuto aktivitu společně vyzkoušeli a o zábavu opravdu nebyla nouze. Díky hraní jsme si i pěkně zasportovali. Poté již následovala pauza na oběd a po něm jsme se zdárně vrátili zpět v dobré náladě a s novými zkušenostmi.

Několik fotografií z akce ZDE.                                                                                                  

                                                                                                                                                              Mgr. Vojtěch Duda                         

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz