Třídní výprava ,,Žáků z 3.B“ - Bažantnice 2022


Třídní výprava ,,Žáků z 3.B“ - Bažantnice 2022

Říká se - to nejlepší nakonec. A troufám si říct, že se nám to skutečně podařilo. Třídní výpravu jsme sice byli nuceni kvůli covidu odložit o dva roky, ale kdo si počká, ten se dočká.

Naši celoroční třídní hru ,,Detektivní kancelář u Jonatana“ jsme zakončili na chatě Bažantnici, kterou nám na dva dny propůjčil Obecní úřad v Boršicích. Ještě jednou moc a moc děkujeme!

Po příjezdu na chatu začalo tzv. "mrnkat", ale nás to nerozhodilo. Malí výletníci se rozdělili do třech družinek, každá měla ve znaku jednu postavičku z pohádkové třídy ,,My jsme žáci z 3.B“ - Macha, Šebestovou a Jonatána. Každá družinka si vyrobila svou vlajku a na kouzelné sluchátko jsme měli první prosbu: "Kéž by přestalo pršet". A světe, div se! Z mraků vysvitlo sluníčko. Kouzlo se podařilo!

Poté jsme se vydali hledat KÁMEN MUDRCŮ. Nebyl to úkol jednoduchý. Žáci z 3.B museli prokázat svou sílu, fyzickou zdatnost, důvtip, postřeh, odvahu i nejednu dovednost. Museli najít visací zámek od kouzelné truhličky, vyrobit elixír, zmocnit se duše kouzelníka Mrakomora, najít kouzelné vejce a mládě draka Miseriona.

Po náročném dopoledním programu nám pěkně vyhládlo, a proto jsme s chutí snědli oběd v restauraci na Smraďavce. Všem moc chutnal vynikající řízek.

Nejtěžší úkol na nás teprve čekal. Museli jsme přemoci čaroděje Moribunda, jehož síla byla ukryta ve třech barevných obručích.

Všichni statečně bojovali a nakonec se jim podařilo přemoci zlo. Po vyluštění starého rukopisu museli hledat správný klíč od kouzelných truhliček, ve kterých byly ukryty Kameny mudrců. Ty spatřily zase denní světlo a sluneční paprsky je nabily léčivou energií. Láska, moudrost a statečnost mají zase naději…

Kouzelné sluchátko pro nás připravilo další program. Přijel nás navštívit pan ředitel s novou budoucí spolužačkou Danielkou a dovezli sítě na lovení hmyzu, jednoduché atlasy a síťky na lovení vodních živočichů, dalekohledy i mikroskopy. Výuka v přírodě právě začíná!

Žáci z 3.B se proměnili ve skutečné lovce a pozorovatele. Chytli jsme skokana skřehotavého, kobylky, šidélka, berušky, jepici, motýlici, ruměnici a spoustu dalšího hmyzu. Už víme, jaký je rozdíl mezi sarančetem a kobylkou luční. Lovy beze zbraní se všem moc líbily a panu řediteli moc děkujeme za to, že nám věnoval svůj čas a společně jsme mohli žasnout nad rozmanitostí přírody.

Kolem sedmé hodiny se rozhořel táborák, začali přijíždět naši rodiče a my si s nimi opekli špekáčky a zazpívali táborové písničky. Mezitím se setmělo a výletníci museli prokázat svou statečnost. Všichni prošli stezku odvahy, na kterou jim posvítili strašáci vyrobeni v pracovním vyučování. Unaveni jsme zalehli do spacáků a dlouho netrvalo a Bažantnicí se ozývalo spokojené pochrupkávání.

Druhý den jsme se probudili do deštivého rána. Šedý Vlček zatopil v krbu, děvčata navštívila salón ,,U Věrušky“ a všichni jsme si zahráli hry ve společenské místnosti.

Sluníčko se naštěstí brzy objevilo na obloze a tak jsme vyšli opět na lov. Tentokrát jsme štafetově lovili v družinkách živočichy z různých přírodních společenstev, které jsme také museli správně pojmenovat.

Věruška mezitím připravila výborný oběd, který všem moc chutnal, a vysloužila si od dětí Řád zlaté vařečky.

Po obědě jsme si sbalili své batožiny, uklidili pokoje a vydali se hledat sladký poklad. Náš pobyt na Bažantnici se pomalu chýlil ke konci. Ještě zbývalo vyhlásit vítěze a odměnit všechny výletníky.

S největším počtem získaných bodů za všechny úkoly během dvoudenní výpravy, a tedy vítězi se stali ,,Machové!‘‘. Byly jim předány diplomy a drobné odměny a všichni účastníci třídní výpravy obdrželi na památku pamětní listinu.


Mnohokrát děkuji obecnímu úřadu za půjčení chaty, panu řediteli za supr výuku v přírodě, Věrušce za to, že se starala nejen o naše žaludky, jejímu muži Honzovi za pomoc při stezce odvahy a koupení levných, ale chutných jablíček, Šedému Vlčkovi za veškerou pomoc, nejen při organizaci her, dále rodičům dětí za odvoz a příjemné setkání u ohně a maminkám za upečené buchty a dodané  potraviny. Dětem za to, že prokázaly, že jsou prima parta,  že se s nadšením vrhaly do všech úkolů, a také za to, že byly výbornými strávníky.

Výprava na Bažantnici byla bezvadní právě díky Vám všem !!!

https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/8510972© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz