Přijímací zkoušky na střední školy pohledem žáků 9. třídy

12. - 13.4.2022

Přijímací zkoušky na střední školy pohledem žáků 9. třídy

         Ve dnech 12. a 13. dubna 2022 se konaly jednotné přijímací zkoušky na střední školy z českého jazyka a z matematiky. Žáci tyto zkoušky skládají tradičně na školách, kam se hlásí. Připravovali se na ně svědomitě. Každý týden probíhalo taktéž doučování, kterého žáci rádi využili a naučili se, jak řešit jednotlivé typy úloh i to, jak si poradit s časovou tísní. V rámci přípravy si přijímací zkoušky vyzkoušeli nanečisto a zjistili, kde jsou jejich slabiny. Byly pro ně přijímací zkoušky snadné? Nebo naopak velmi obtížné? A jak byste uspěli vy? Testová zadání z letošního roku můžete najít zde (český jazyk) a zde (matematika). Vyhodnocení přijímacích zkoušek proběhne v tomto týdnu. Všem držíme palce!

Mgr. Kamila Šebestová

       

         Úterní ráno jsem vyšla na autobus, natěšená, že už za dva dny budu mít po stresujícím období, plném proležených nocí v posteli bez spánku a ránech s kruhy pod očima. Po vstupu do třídy mé nadšené dojmy skončily. Usedla jsem do poslední lavice a v tu chvíli do třídy vešla usměvavá paní učitelka, která zopakovala pravidla a vyvolávala nás na zapsání a dala mi zápisový arch. Odbylo pár hodin a bylo po. Měla jsem smíšené pocity a úplně jsem přijímačky přestala řešit, dala si dobrý obídek a jela domů spát. Druhý den to bylo velmi podobné. Jen už jsem nebyla tak ve stresu a byla jsem ráda, že už bude konec.

Marie Vávrová

          Paní učitelky nás velmi dobře připravili, dělali s námi testy, příklady, a mně to moc pomohlo. Doma jsem se taky tak nějak připravoval. Myslím si, že dostatečně. První den, to znamená v úterý, jsem jel do Zlína. Po cestě jsem byl vystresovaný hodně, ale ve škole jsem byl v pohodě, nějak jsem to zvládl a jeli jsme dom. Druhý den byl ale o hodně horší, češtinu jsem sice nějak zvládl, ale matika hrůza. Z výsledků mám docela strach, ale snad bych se alespoň na jednu školu mohl dostat.

Václav Frýbort

         V úterý jsem jela na příjímací zkoušky do střední školy LET Kunovice. Když jsem přišla na recepci, tak tam byli jenom kluci. Byl to divný pocit tam být jediná holka. Když si odškrtli, kdo přišel, a kdo ne tak nás odvedli do školy. Šli jsme do 2. patra a potom jsme se museli někteří vrátit zpět, protože naše třida byla v 1. patře. Jako první předmět ze dvou byla matematika, a s tou měla většina z nás problém. Následující předmět byl český jazyk a ten byl mnohem lepší. Po přijímačkách jsem šla do archivu za mamkou a byly tam její kamarádky, které se mě hned začaly ptát, jaké byly přijímačky. Odpověděla jsem, že matematika byla těžká, ale čeština byla mnohem jednodušší.

Kateřina Andrýsková

      Přijímačky mi přišly velmi těžké, ale daly se zvládnout, když jsem nebyl nervózní. Přijímačky jsem dělal první den na Gymnázium UH a druhý den na Gymnázium Staré Město. Psaly se ze dvou předmětů: z Českého jazyka a Matematiky. Nebylo to jednoduché, ale doufám, že jsem to zvládnul.

Václav Vavruša

       Já jsem se hlásil na SŠ průmyslovou – strojírenství a elektrotechnika. Přijímačky z matematiky mi přišly normální a z českého jazyka mám smíšené pocity – něco bylo v pohodě, ale něco mě štvalo, dokonce mě z toho začala bolet hlava. Teď každopádně zbývá doufat, že se všichni dostaneme a to, že nás SŠ bude alespoň trochu bavit.

David Dvouletý

         Dne 12. – 13. dubna se konaly přijímací zkoušky na střední školy, přestože jsme se připravovali od začátku školního roku, v každém z nás určitě byl takový ten pocit nejistoty, že se nikam nedostaneme. Ale věřím, že každý, kdo tento rok psal příjímací zkoušky se někam dostane.  Každý se připravoval jiným způsobem, někteří se každý den drtili,  ale jiní tomu nechali volný průběh, například já jsem byla tak mezi oběma variantami. Také jsem se musela připravovat na školní přijímací zkoušky, které mě čekaly 21. dubna, a ta zahrnovala zápis not, zpěv a přednes připraveného a nepřipraveného textu.

Lucie Hrobařová

         První den jsem byl na začátku lehce nervózní, protože jsem si nebyl tak jistý kam, přesně mám jít a na koho mám počkat atd. Taky jsem nevěděl, jak budou učitelé reagovat. První termín přijímaček jsem byl na Gymnáziu v Uherském Hradišti. Když jsem přišel do haly, tak nás přijal takový veselý učitel a zavedl nás do třídy, kde jsme měli psát testy. Seznámil nás s pravidly a rozdal záznamové archy a začali jsme psát. Testy nebyly pro mě moc těžké a tak jsem v klidu odešel a docela jsem se těšil na další termín. Druhý termín byl takový klidnější a taky tam bylo se mnou v e třídě víc známých lidí a tak jsem nebyl vystresovaný a měl jsem dobrou náladu. Pak následovalo zhruba to stejné co v předchozí den. Po testech jsem šel s klidnou hlavou domů s pocitem, že se už nemusím stresovat.

Štěpán Halámek

         Dne 12. a 13. dubna jsem psal příjímací zkoušky na Střední průmyslové v UH (Elektrotechnika) a na Mesitu (Mechanik – Elektrotechnik). První termín se mi zdál trochu lepší, a lépe se mi to psalo, avšak druhý termín byl strašný, protože si zrovna moc nemyslím, že jsem to zvládl. Doufám, že budu aspoň na jednu školu přijat a doufám, že se dařilo i ostatním spolužákům.

Adam Durník

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz