Noc s Andersenem

29. 3. 2019

29. 3. 2019 - 30. 3. 2019 proběhla i na druhém stupni Noc s Andersenem. Každý z nás ví, že tato krásná událost vznikla v roce 2001 v knihovně B. B. B. v Uherském Hradišti . Dnes už je oblíbenou událostí nejen po celé České republice, ale také ve světě. 

Naše Noc s Andersenem byla plná her, ale i literatury. Žáci museli na základě indicií, které sbírali za splněné úkoly při stezce odvahy, složit básničku o čtyř verších. Nejkrásnější báseň byla vyhodnocena sladkou odměnou, stejně jako nejrychlejší čas stezky. Žáci si ověřili své znalosti pohádek i u živého pexesa, kdy každý z nich tvořil jednu kartičku z dvojice (např. Malá mořská víla - moře). Každý žák postupně odkrýval pexesa v omezeném čase. Nejoblíbenější hrou byla bojovka Pašeráci a policie, kde se všichni pořádně vyběhali a provětrali. Žáci si odnesli za aktivitu a odvahu pamětní list a záložku do knížky. 

FOTOGALERIE

Přečtěte si, jak naši Noc s Andersenem hodnotí žáci 6. ročníku. 


Naše Noc s Andersenem probíhala tak, že jsme přišli na horní stupeň v 17:00 a potom jsme si rozdali trička a vylosovali si role (pašeráci a policajti). Na trička jsme si napsali naše role a šli jsme hrát bojovku, ve které pašeráci pašovali jejich tovar a policajti museli tovar odhalit. Jak jsme dohráli bojovku, šli jsme hrát milionáře a já jsem byla v týmu s Vojtou G., Símou a Štěpánem. Po hře bylo chvíli volno a pouštěli jsme si písničky a osmáci chystali stezku odvahy. Na stezku šla se mnou Mája a Štěpán. Vkročili jsme na farní zahradu, 1. stanoviště bylo v poho a 2. taky, ale to 3. bylo nejhorší, protože mě táhli do sklepa, ale já se držela dveří, ale jinak to bylo supr. Ráno jsme posnídali a šli hrát živé pexeso na pohádkové dvojice. Já vyhrála a můj čas byl 50 s. Pak jsme šli domů. 

Lucie Hrobařová 


Sešli jsme se ve škole a vybalili jsme si věci. Hráli jsme celkem 3 hry. Pouštěli jsme si i písničky. Nejvíc se mi ze všeho líbila stezka odvahy. 

Kateřina Andrýsková 


Jako první jsme hráli pašeráky a policajty, druhá hra byla milionář, třetí stezka odvahy. Ráno jsme po snídani hráli živé pexeso. Nejvíce se mi líbila hra na pašeráky, bylo to nejlepší, do cíle jsem donesl 4 tovary. 

Adam Durník 


V pátek 29. 3. - 30. 3. byla Noc s Andersenem. Hráli jsme na policii a pašeráky a kdo chce být milionářem a pexeso. Večer jsme si pouštěli písničky. Nejvíce se mi líbili hry a písničky.

David Dvouletý 


Kolem 5. hodiny jsme se všichni sešli a nachystali jsme třídu ke spaní. Poté jsme se my šesťáci i osmáci sešli v naší třídě a dostali trika. Na ty jsme si napsali role, které jsme si vylosovali a pak se šlo ven hrát hru. Když hra skončila, šlo se zpět, byl volný čas a pak se hrál milionář. Po milionářovi byla stezka odvahy a poté se šlo spát. Nejvíce se mi líbila hra na pašeráky.

Václav Frýbort 


První jsme přišli v 17:00 do třídy, kde všichni pouštěli různé písničky a tančili jsme. Zatím p. učitelky něco chystaly a potom přišly do třídy a řekly nám o hře, která se jmenovala Policajti a Pašeráci. Šli jsme tedy do vinohradů a hráli jsme ji. Jak ta hra skončila, tak jsme šli do školy a byla potom nachystána další hra, která se jmenovala Milionář. Když byla i takhle hra dohrána, tak jsme šli hrát stezku odvahy, která byla v hororovém stylu. Až tahle hra skončila, tak jsme tančili a pak bylo vyhlášení. No a co asi potom? No jel jsem domů. Nejvíce se mi líbila hra Pašeráci, ale celý ten program byl báječný. A ještě stezka odvahy. 

Štěpán Halámek 


Přišli jsme v 17:00 a vybalili jsme si. Hráli jsme potom moc dobré hry. Po hrách jsme se před spaním ještě někteří šli dívat na film a pak jsme šli spát. Nejvíce se mi líbila hra na Pašeráky. 

Tobiáš Crla 


Došli jsme na horní školu a pomalovali si každý jedno tričko. Potom jsme šli hrát hru Policajti a Pašeráci do vinohradů. Došli jsme z vinohradů a začala hra Chcete být milionářem?. Pak jsme šli na stezku odvahy a spát. Ráno pro nás dojeli po hře rodiče a tak skončila naše Noc s Andersenem. Nejvíce se mi líbila hra na Policajty a Pašeráky. Nabitý program hodně hrami a zábavou. A to spaní ve třídě bylo dobré, to, že jsme mohli být celá třída kromě dvou spolu a užívat si. 

Václav Vavruša 


Došli jsme na horní školu a vykládali jsme si o tom, jak to bude vše probíhat. Probíhalo to nějak tak, že jsme dostali trička, na které jsme se měli podepsat. Nejvíce se mi líbila hra, kterou jsme hráli venku. 

Marián Pecha 


Došli jsme na horní školu a šli jsme tancovat. Po tancovačce jsme dostali trička a lístečky Pašerák nebo Policajt. Šli jsme ven a policajti chytali pašeráky, kteří pašovali bonbóny a pak jsme hráli hru Chcete být milionářem? a my jsme prohrávali, pak za 1000 000 jsme vyhráli my. Pak jsme šli na stezku odvahy. Nejvíce se mi líbilo, jak jsme hráli na policajty a pak jak jsme vyhráli v milionáři. 

Tomáš Botek


Sešli jsme se, nachystali třídu a pouštěli si videa. Pak jsme si malovali trička a šli ven hrát na policii a pašeráky. Šli jsme zpět do třídy a hráli Milionáře. Potom proběhla stezka odvahy a po ní jsme ji šli vyhodnotit. Šli jsme spát a ráno jsme si dali čaj. Nejvíce se mi líbila stezka odvahy a to, jak jsme na ni čekali. 

Daniela Jarošová 


Začátek byl v pět hodin odpoledne. Dostali jsme nové trička a psali jsme na ně policie nebo pašerák. Protože to souviselo s hrou, která se mi nejvíce líbila. Poté jsme hráli Milionáře, kde vyhrál tým Oranžových. Když jsme dohráli, měli jsme asi hodinu volno a šli jsme na farní zahradu, kde byla stezka odvahy. Večer se snažil Maroš oživnout kytku paní učitelky. Ráno jsme celá třída vstala v půl osmé. V osm začala nová hra - pexeso. V devět jsme šli domů. 

Marie Vávrová 

​ 

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz