Druhá mise - Zameť si na své dvorečku

Nový rok, nová mise...

S novým rokem je tu i 2. mise CO2 ligy s názvem „Zameť si na svém dvorečku“. S radostí jsme se do plnění úkolů pustili, i když jsme ji museli opět plnit prostřednictvím počítačů a online hovorů. V této misi jsme se měli potýkat s uhlíkovou stopou, kterou my sami v domácnosti produkujeme.

Prvním úkolem mise bylo zjistit uhlíkovou stopu ve své vlastní domácnosti. Každý ze členů si pomocí kalkulačky vyplnil dotazník, který trval necelých 15 min. Dotazník se skládal z částí domácnost doprava, potraviny a spotřeba. Na závěr nám kalkulačka spočítala uhlíkovou stopu, kterou necháváme každodenně za sebou. 

Druhá část mise, byla pro nás trošku více obtížná, neboť jsme měli naši uhlíkovou stopu nějakým způsobem snížit v našem každodenním životě. Jak jsme si s tím poradili? Třídění odpadu je jak u nás doma tak i ve škole přirozená věc, ale třeba trávit v této době méně na mobilu nebo na počítači, to byl pro nás skutečný oříšek. Pokud chcete i vy nějak snížit svou uhlíkovou stopu zkuste třeba jezdit více na kole nebo hromadnou dopravou, nebo darovat své nenošené oblečení na charitu.

Náš článek je zároveň posledním povinným úkolem v této misi. Za úkol jsme měli informovat naše okolí o problému zvaném uhlíková stopa. Tímto bychom byli rádi, kdyby jste si udělali pár minut času na vyplnění dotazníku a následně zjistili jak to máte právě vy s vaší uhlíkovou stopou a také si ji pokusili jakýmkoliv způsobem snížit.


S pozdravem váš tým Greenhornes

Odkaz na kalkulačku uhlíkové stopy: https://uhlikovastopa.cz/kalkulacka

Náš instagram: https://www.instagram.com/green_hornes/ 

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz