Cyklovýlet - Pálava 2022


V pondělí 23. 5. 2022 se žáci 8. a 9.třídy vydali vlakem směr jižní Morava, konkrétně do stanice Zaječí. Zde jsme si vyzvednuli kola a přesunuli se do nedalekého penzionu Zaječák, který byl naším útočištěm na 3 dny.

Po vybalení věcí jsme se oblékli do cyklistického a vyrazili na cestu do známé obce Pavlov. Zde byl pro nás nachystán výborný oběd a po něm se šlo již „po svých“ ke známé zřícenině Dívčí hrady. Odsud jsme se mohli kochat nádhernými výhledy na Novomlýnskou vodní nádrž a široké okolí Pálavy. Po úspěšném sestupu zpět do obce Pavlov jsme nasedli na kola a nabrali směr k našemu ubytování. Po návratu na ubytování byla možnost zrelaxovat ve vyhřívaném bazénu, zahrát si pin-pong či basketbal a jiné další aktivity, čehož jsme využili.

Úterní ráno začalo bohatou a chutnou snídaní na penzionu a poté se již startovala a „zahřívala“ jízdní kola na dvoře. Cíl byl minaret v Lednicko-valtickém areálu. Trasa vedla krásnou a divokou přírodou, a tak cesta pěkně ubíhala. U minaretu nás čekala výletní loď, která nás nádhernými meandry Staré Dyje přepravila k Janohradu. U této významné historické stavby jsme se lehce občerstvili a poté již vyrazili lodí na zpáteční plavbu. Během ní jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o přírodě a historii Lednicko-valtického areálu. Podvečerní hodiny byly opět ve znamení oblíbeného koupání a jiných aktivit a poté her v rámci večerního programu.

Závěrečný den jsme se vydali do Velkých Pavlovic, kde pro nás byla nachystána aktivita paintball. Tato hra je velmi populární a během hraní opravdu o adrenalin a vtipné momenty nebyla nouze. Mírně deštivé počasí tomu dalo i správnou atmosféru. Poté jsme již zamířili na penzion pro výborný oběd na závěr a na vlakové nádraží to již bylo, co by kamenem dohodil.

Žákům patří pochvala za bezproblémový přístup k výletu. Velké poděkování také patří kolegyním, které organizačně a programově přispěly k tomuto velmi vydařenému výletu. Zážitků je opět spousta a bude na co vzpomínat.

Fotogalerii z akce naleznete ZDE.                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                  Mgr. Vojtěch Duda

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz